Każdy z nas chce spać w komfortowych warunkach, które pozwolą na pełną regenerację. Urządzając sypialnie dla singla, zadanie to jest ułatwione, ponieważ musimy wziąć pod uwagę oczekiwania tylko jednej osoby. Sprawdź, na co zwrócić uwagę i co jest niezbędne w wyposażeniu każdej sypialni.

Materac do sypialni jednoosobowej – jaki wybrać?

Kupując materac dla singla, powinniśmy wziąć pod uwagę takie rzeczy jak waga, ewentualne schorzenia, czy alergie oraz indywidualne preferencje. Jeśli chodzi o wagę, jest ona kluczowa do doboru twardości materaca. Ponadto dla osób ze schorzeniami rekomenduje się na materace o statusie wyrobu medycznego, natomiast dla osób z alergiami warto dowiedzieć się, czy materac ma dobre właściwości wentylacyjne wkładu tak, aby nie gromadziła się w nim nadmierna wilgoć. Kluczowy jest także rodzaj wypełnienia, na rynku dostępne mamy modele piankowe i sprężynowe. Materace piankowe dzielimy na modele wysokoelastyczne, termoelastyczne oraz lateksowe. Natomiast materac sprężynowy zbudowany może być ze sprężyn kieszeniowych, bonellowych lub multipocket. Wybierając materac, ważna jest znajomość wagi użytkowników, do której dopasujemy twardość wkładu. Materace miękkie zalecane są dla osób o wadze do 60 kg, materace średnio twarde dla użytkowników do 80 kg, natomiast modele twarde dla osób powyżej 80 kg, a bardzo twarde dla osób powyżej 100 kg. Ponadto sprawdź, czy u osoby, dla której ma być przeznaczony materac, nie występują żadne alergie na kurz czy roztocza. Jeśli takowe się pojawią, materac musi mieć dobre właściwości wentylacyjne oraz antyalergiczny wkład np. lateksowy. W przypadku osób schorowanych lub dla tych, u których występują wady postawy, dobrym rozwiązaniem są materace ze statusem wyrobu medycznego.

Sypialnia dla singla - jak urządzić?Wybór poduszki do spania

Poduszkę dopasuj do pozycji, w jakiej śpisz. Dla osób śpiących na plecach broda powinna znajdować się pod kątem prostym do klatki piersiowej. Z kolei śpiąc na boku, szyja i głowa powinny tworzyć linię prostą. Dla użytkowników śpiących na brzuchu najlepsze będą poduszki o ergonomicznych kształtach. Cierpiący na alergie powinni postawić na poduszki z wypełnieniem syntetycznym, które bez problemu można wyprać w pralce. Natomiast dla zwolenników efektu otulenia sprawdzi się poduszka puchowa wypełniona puchem lub pierzem naturalnym.

 

O czym jeszcze warto pamiętać? 

Aranżując sypialnie, nie zapominaj zasad higieny snu. Powinniśmy w sypialni ograniczyć wszelkiego rodzaju elektronikę, telewizję i używanie telefonu. Sypialnia dla każdego z nas musi być miejscem przeznaczonym wyłącznie do spania i odpoczynku. Dlatego warto unikać jaskrawych kolorów oraz rażących odcieni światła. Lepiej zdecydować się na ciepłe, stonowane barwy. Przed spaniem powinniśmy każdorazowo wywietrzyć sypialnie i zadbać o to, aby panowała w niej optymalna temperatura. Dodatkowo możemy kupić rolety zaciemniające, które ułatwiają zasypianie.

Komponując sypialnie dla jednej osoby, możemy spełnić wszystkie nasze oczekiwania bez pójścia na kompromis z drugim użytkownikiem. Dlatego zadbajmy o najmniejszy szczegół i postawmy na produkty, które pozwolą na relaks na najwyższym poziomie każdej nocy.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/