Na zdrowy sen, czyli fizjologiczną czynność organizmu, każdy z nas przeznacza aż ⅓ swojego życia. Stanowi to około ośmiu godzin dziennie, dlatego warto spędzić ten czas w komfortowych warunkach. Zapewnić je mogą odpowiednio dopasowane do użytkownika podłoża do spania. Jednak, na czym polega ich wybór?

Materace Fit.4.Sleep – co uwzględnić przy wyborze? 

Decydując się na zakup produktów do spania, takich jak materace Fit.4.Sleep, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Wśród nich wyróżnia się osobiste potrzeby oraz preferencje, które stanowią podstawowy element – w końcu tylko odpowiednio dopasowany do użytkownika materac może spełniać swoją funkcję. Oprócz tego warto uwzględnić:

  • wagę,
  • wiek,
  • stan zdrowia.

Materace Fit.4.Sleep a rozmiar sypialni

Jak dopasować do siebie materace Fit.4.Sleep?Osobiste potrzeby oraz preferencje w znacznym stopniu determinują to, czym powinny wyróżniać się poszczególne materace Fit.4.Sleep. Jednak istnieją również inne czynniki, do których zaliczyć można między innymi rozmiar:

  • sypialni,
  • ramy łóżka,
  • dopasowany do użytkownika – singla lub pary.

Z uwagi na to, w ofercie Fit.4.Sleep znajdziemy liczne modele, w tym materace 80×200, które idealnie sprawdzą się w małych sypialniach. Dzięki temu nie musimy decydować się na zakup wersalki lub sofy z funkcją spania, które mają niekorzystny wpływ na jakość i efektywność naszego snu.

Materace Fit.4.Sleep a antyalergiczny pokrowiec

W dzisiejszych czasach istnieje ustalony standard, który podłoże do spania musi zapewniać. Wymienić tutaj można między innymi pokrowiec stanowiący podstawowy element wyposażenia produktów do spania. Z uwagi na to, materace Fit.4.Sleep na tle innych wyróżniają się unikalnym, niepikowanym i dwustronnym pokrowcem typu lato/zima, który posiada dwie części o różnych własowcach. Pierwsza z nich została wykonana z antyalergicznej tkaniny eliminującej ryzyko rozwoju pleśni i zapobiegającej przegrzewaniu się latem organizmu. Druga, szara, ma zdolność do zatrzymywania ciepła w czasie chłodnych nocy. Sam pokrowiec EasyRefresh jest lekki i elastyczny, a do tego ma możliwość wyprania w domowych warunkach! Warto również zaznaczyć, że jest idealnie dopasowany do produktu Fit.4.Sleep, czyli jest dostępny w różnych rozmiarach tak jak materace 90×200, 140×200 czy też 180×200 cm!

Na rodzaj wybranego podłoża do spania wpływa wiele czynników, w tym rozmiar łóżka, pokrowiec oraz nasze indywidualne potrzeby oraz preferencje. Warto jednak pamiętać, że tylko idealne dopasowanie materaca do siebie jest w stanie zagwarantować nam zdrowy i spokojny wypoczynek.