Człowiek przeznacza na sen aż ⅓ swojego życia, z uwagi na co warto zadbać o najwyższej jakości podłoże do spania. Umożliwia ono nie tylko zdrowy sen, czyli taki, po którym człowiek budzi się wypoczęty, ale także w korzystnie wpływa na kręgosłup. Jednak, w jaki sposób znaleźć odpowiedni dla siebie model, pod względem twardości? Najlepiej postawić na materace SleepMed! 

Dlaczego tak ważne jest prawidłowe dopasowanie twardości? 

Dopasowanie twardości do użytkownika to jedna z najważniejszych kwestii w czasie wyboru podłoża do spania. Jednak większość z nas nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, dlaczego jest to takie ważne. Otóż jak się okazuje, to właśnie ona w dużej mierze odpowiada za prawidłowe dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Co więcej, umożliwia zachowywanie kręgosłupa w fizjologicznym ułożeniu przez całą noc, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko rozwijania się lub pogłębiania różnego rodzaju dolegliwości. Dodatkowo mogą pomóc to liczne akcesoria, takie jak poduszka, które odpowiednio dbają o kręgosłup w odcinku szyjnym, jednak nie zapominajmy, że główną rolę odgrywają tutaj materace SleepMed.

Na czym polega wybór twardości? 

Materace SleepMed - jak wybrać twardość?Dostępne na współczesnym rynku materace charakteryzują się licznymi właściwościami, które są w stanie korzystnie wpłynąć na jakość i efektywność naszego snu. Jednak, aby było to możliwe, musimy w pierwszej kolejności dopasować ich twardość do osobistych potrzeb oraz preferencji. Co to oznacza? Wybór twardości, czyli tego subiektywnego odczucia, które dla każdego z nas jest inne, zależy przede wszystkim od trzech czynników:

  • wagi,
  • wzrostu,
  • preferowanej twardości.

Odpowiednie dopasowanie stopnia twardości do użytkownika jest niezwykle ważne, jednak, czy każdy model ma tylko jedną twardość? Jak się okazuje – nie!

Materace SleepMed z regulowaną twardością – dlaczego warto je wybrać? 

Materac to obowiązkowy element wyposażenia każdego łóżka, jednak, aby mógł we właściwy sposób spełniać swoją funkcję, czyli wspierać kręgosłup w czasie snu, to musi być odpowiednio dopasowany pod kątem twardości. Na współczesnym rynku liczne produkty wyróżniają się oznakowaniem H1, H2, H3 i H4, które oznacza stopień twardości, jednak dostępne są również materace SleepMed. Wyróżniają się one regulowaną twardością, gdyż zostały wyposażone w matę kokosową z możliwością wyjęcia oraz odpinany top. W ten sposób jesteśmy w stanie osiągnąć cztery, a nawet sześć twardości! Przekłada się to na komfortowe warunki do snu dla każdego – w tym par, nastolatków i osób, które w krótkim czasie gwałtownie zmienia swoją wagę.

Jakość snu jest niezwykle ważna, gdyż wpływa na samopoczucie w ciągu dnia oraz umożliwia prawidłowe funkcjonowanie. Właśnie dlatego pamiętajmy, aby postawić na produkt, który idealnie dopasuje się do naszych potrzeb, jak chociażby materace SleepMed!

Materace SleepMed polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/