Czy wiesz, że podłoże do snu powinno się wymieniać średnio co 7 lat? Regularnie używany materac odkształca się i traci swoje pierwotne właściwości. Jeśli więc wiesz, że czas najwyższy na wymianę podłoża do snu, wybierz materace piankowe – produkty przystępne cenowo i niesamowicie komfortowe w użytkowaniu.

Na co zwracać uwagę przy zakupie nowego materaca?

Każda osoba kupująca nowy materac pragnie wrócić do domu z produktem, który sprawi, że zadowolenie z jakości snu każdej nocy będzie na bardzo wysokim poziomie. Aby ułatwić sobie wybór, warto zwracać uwagę na kilka istotnych czynników, na które warto zwracać uwagę przy zakupie nowego podłoża.

  • Twardość materaca. Dopasowanie twardości jest kwestią zupełnie indywidualną – należy brać pod uwagę wagę, wzrost, budowę sylwetki oraz osobiste upodobania i preferencje danego użytkownika. Warto poświęcić czas na poszukanie materaca, który będzie złotym środkiem pomiędzy zbyt miękkimi i zbyt twardymi propozycjami.
  • Rozmiar materaca. Jest to bardzo istotna kwestia, która zależy nie tylko od potrzeb użytkownika lub użytkowników, ale również od rozmiaru sypialni. W niektórych pomieszczeniach w zupełności wystarczy materac piankowy 140×200, natomiast inni postanowią zapełnić przestrzeń łóżkiem w rozmiarze King Size.
  • Rodzaj wypełnienia. Wnętrze materaca wpływa bezpośrednio na posiadane przez podłoże właściwości. Najlepiej wybrać taki produkt, który opiera się na piankach: termoelastycznej, wysokoelastycznej i lateksowej.

Materac piankowy gwarancją przespanej nocyKonsekwencje snu na źle dobranym materacu

Choć mało się o tym mówi, bardzo dużo osób śpi na nieodpowiednio dobranym materacu, często nawet nieświadomie. Jak zatem stwierdzić, że dane podłoże do snu jest nieodpowiednie? Bardzo jednoznacznym znakiem jest ból o poranku odczuwalny zaraz po przebudzeniu. Nie sposób nie wspomnieć również o wielogodzinnym przewracaniu się z boku na bok wieczorem w poszukiwaniu odpowiedniej pozycji snu. Długotrwałe korzystanie ze źle dobranego podłoża może znacząco odbić się na Twoim zdrowiu. Niewyspanie się bardzo często wywołuje takie objawy, jak nerwowość, uczucie ciągłego zmęczenia, brak motywacji, czy pogorszenie nastroju. Chroniczne niewysypianie się prowadzi również do upośledzenia układu hormonalnego i odpornościowego.

Materac piankowy idealnym wyborem dla każdego

Materace piankowe to niesamowicie uniwersalne podłoża do snu. Wszystko to dzięki wykorzystaniu pianek, czyli niezwykle innowacyjnych, bardzo szybko rozwijających się surowców. Są one w stanie dopasowywać się do anatomicznej budowy ciała użytkownika i doskonale podpierać jego kręgosłup. Ponadto, są one niesamowicie odporne na odkształcenia – oznacza to, że ich pierwotne właściwości pozostają bez zmian przez wiele lat, nawet w momencie, gdy użytkownik korzysta z podłoża do snu bardzo intensywnie, niemal każdej nocy.
Czujesz, że materac piankowy może spełnić Twoje oczekiwania? Nie czekaj – postaw swój komfort na pierwszym miejscu i ciesz się doskonałą inwestycją na lata.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/