Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, czym jest materac nawierzchniowy i jak niezwykle użyteczny może być. Przyda się naprawdę w wielu domach i może pełnić różne funkcje. Jeśli dokucza Ci niewygodne podłoże, albo chcesz wysypiać się wygodnie podczas podróży to z pewnością bardzo dobra opcja dla Ciebie. Podpowiadamy czym jest materac nawierzchniowy i czy warto go mieć. 

Czym jest materac nawierzchniowy?

To po prostu cieńsza wersja tradycyjnego materaca. Produkt jest także zdecydowanie lżejszy i dużo łatwiej jest go transportować. Materace nawierzchniowe nie posiadają sprężyn, a wypełnione są jedynie określonym materiałem. Produkty zazwyczaj mają od 4 do 8 cm grubości. Cieńsze materace mają za zadanie głównie wyrównać powierzchnię, na której śpisz i uchronić podłoże bazowe przed zabrudzeniem i zużyciem. Materac nawierzchniowy sprawdzi się zarówno na nowym materacu, jak i wysłużonej kanapie, czy wersalce. Odczuwalnie zwiększa komfort snu i pozwala zniwelować ból pleców spowodowany nieodpowiednim podłożem do wypoczynku. Materac nawierzchniowy może służyć także jako mata dla dziecka, czy dodatkowe posłanie dla gości. Wiele osób wykorzystuje go w podróży – można położyć go na niewygodnym hotelowym łóżku lub zastąpić nim karimatę. Bardzo łatwo go zwiniesz, dlatego możesz przechowywać go w szafie, czy z łatwością transportować.

Jak wybrać materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy - wygoda w Twojej sypialniZanim podejmiesz decyzję musisz określić swoje indywidualne potrzeby i preferencje. Nie zapominaj jednak, że liczy się nie tylko Twoja wygoda, ale również zdrowie. Im grubszy produkt, tym większy efekt, jeśli chodzi o regulację stopnia twardości powierzchni. Grubość dobieraj w zależności od tego jak określisz twardość lub miękkość obecnego podłoża. Czasami wystarczy lekka „korekta” materacem nawierzchniowym, ale są też bardzo wysłużone podłoża, w których przypadku sprawdzą się grubsze wersje produktu. Gdy łóżko jest zbyt miękkie wybierz materac o zwiększonej gęstości, która zapewni stabilizację dla Twojego kręgosłupa i całego ciała. Natomiast na bardzo twarde podłoże warto wybierać modele z pianki termoelastycznej, które dadzą przyjemny efekt otulenia i sprawią, że Twój sen znowu będzie komfortowy. Materac nawierzchniowy 160×200 sprawdzi się w naprawdę wielu sytuacjach i odczuwalnie poprawi jakość Twojego snu.

Materac idealny

Trudno wskazać jeden model, który spodoba się wszystkim użytkownikom. Wybór materaca to bardzo indywidualna sprawa, do której każdy klient powinien podchodzić bardzo uważnie. Zwróć szczególną uwagę na swoje preferencje i ostateczne przeznaczenie materaca. Bardzo dobrym produktem jest materac nawierzchniowy Hilding Alt. Został wykonany z pianki termoelastycznej, która da Ci uczucie przyjemnego otulenia. Sprawdzi się zwłaszcza na zbyt twardych powierzchniach. Jest jednocześnie bardzo elastyczny i wygodny, dba także o zdrowie Twojego ciała i zapewnia mu solidne wsparcie. Dopasowuje się do jego krzywizn i pozwala na odpowiednią regenerację mięśni. Sprawdzi się alergikom, ponieważ jego pokrowiec możesz regularnie prać dbając o higienę snu. Wkład produktu zapewnia odpowiednią wentylację powietrza i zapobiega rozwojowi bakterii, czy grzybów.

Już dziś zdecyduj się na zakup materaca nawierzchniowego i śpij wygodnie!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/