Sen to element codzienności, wpływający nie tylko na samopoczucie, ale także na zdrowie i jakość życia. Dla osób borykających się z alergiami może stanowić dodatkowe wyzwanie, gdyż alergeny obecne w otoczeniu mogą prowadzić do nieprzyjemnych reakcji, takich jak kichanie, świąd nosa czy duszności. Dlatego też wybór odpowiedniego materaca staje się niezwykle istotny dla alergików, którzy pragną cieszyć się spokojnym i zdrowym snem. W tym artykule nie tylko dowiesz się, w jaki sposób podłoże do spania łagodzi objawy alergii, ale także poznasz sposoby, dzięki którym na co dzień będziesz mógł ograniczyć kontakt z alergenami!

Jak alergia może pływać na Twój sen?

Objawy alergii są różne, jednak najczęściej zalicza się do nich kichanie, swędzenie nosa, zatkany nos, łzawienie oczu czy duszności. To właśnie one mogą sprawić, że sen staje się nieprzyjemny. Co więcej, u wielu osób takie dolegliwości znacząco utrudniają zasypianie i prowadzą do częstych przebudzeń w nocy. Nie da się również zaprzeczyć, że alergeny obecne w otoczeniu, takie jak kurz, roztocza, sierść zwierząt czy pyłki roślin, mogą dodatkowo powodować podrażnienia dróg oddechowych i nasilenie objawów alergii, co z pewnością utrudnia efektywny wypoczynek. Z uwagi na to warto jak najszybciej rozwiązać ten problem, gdyż skutki nieprawidłowego wysypiania się przez alergię mogą być poważne i wpłynąć na ogólny stan zdrowia. Przede wszystkim osoby cierpiące na chroniczny brak snu mogą doświadczać osłabienia, zmęczenia, zaburzeń koncentracji oraz pogorszenia nastroju. Musisz pamiętać również, że niedostateczna ilość snu może zwiększać ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych, takich jak nadciśnienie, choroby serca, otyłość czy problemy z układem odpornościowym. Właśnie dlatego tak ważne jest zapewnienie sobie odpowiedniego środowiska do spania – najlepiej wolnego od alergenów. Z pomocą przychodzą tutaj materace SleepMed. A czym się wyróżniają?Sen a alergia, czyli w jaki sposób materace SleepMed zapewniają zdrowy sen alergikom?

Materac SleepMed jako idealne rozwiązanie dla alergików – dlaczego?

W dzisiejszych czasach każdy alergik może zdrowo się wyspać, a to wszystko z uwagi na innowacyjne podłoża do spania, jakimi są materace SleepMed. Wyróżniają się one nowoczesnymi materiałami, a jednocześnie wykorzystują zaawansowane technologie, dzięki którym gwarantują higieniczne i antyalergiczne środowisko od wypoczynku. A dlaczego i w jaki sposób? Wszystko to z uwagi na:

  • technologię Airforce, która dzięki specjalnej wielostrefowej strukturze nacinania pianki w kratkę wentylacyjną gwarantuje swobodny przepływ powietrza, a to pozwala na eliminację wilgoci i ciepła z wnętrza materaca, co zapobiega gromadzeniu się alergenów czy też rozwojowi pleśni,
  • pokrowiec Merced z taśmą 3D, który znacząco usprawnia obieg powietrza oraz ułatwia odparowanie wilgoci,
  • pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D, który dodatkowo został nasączony apreturą Purotex® wykorzystującą technologię aktywnych probiotyków, które zmniejszają ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca o 93,7%, zapewniając tym samym świeże i czyste środowisko snu.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że wszystkie materace SleepMed przeszły rygorystyczne testy pod kątem czterech najważniejszych czynników wspierających zdrowy sen, czyli ergonomii, higieny, klimatu i trwałości. Spełnienie wszystkich kryteriów zaowocowało przyznaniem Znaku Jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH.

Czym się kierować przy wyborze materaca SleepMed?

Można śmiało powiedzieć, że materac SleepMed to idealny wybór dla każdego – w tym alergika. Jednak przy wyborze idealnego modelu liczą się także inne kwestie, a do nich zalicza się, chociażby rozmiar. Nic dziwnego, podłoże do spania musi być dopasowane do łóżka, a także uwzględniać metraż sypialni. Dodatkowo pary powinny mieć modele o minimalnej szerokości 120 cm, gdyż gwarantuje to dostatecznie dużo miejsca na komfortowy wypoczynek. Jednak oprócz tego pod uwagę warto wziąć:

  • aktualny stan zdrowia, który obejmuje kondycję pleców – coraz więcej osób zmaga się ze schorzeniami kręgosłupa lub wadami postawy, przez co najlepszym rozwiązaniem będą materace SleepMed, które dodatkowo posiadają status wyrobu medycznego,
  • stopień twardości uwzględniony na podstawie wagi i indywidualnych preferencji – materace SleepMed wyróżniają się innowacyjnymi właściwościami, które obejmują możliwość regulacji twardości z uwagi na ruchomą warstwę pianki termoelastycznej lub/i odpinany top,
  • wypełnienie – obecnie w ofercie znajdują się innowacyjne materace SleepMed z wypełnieniem piankowym, a także modele hybrydowe, które dodatkowo posiadają sprężyny typu Multi.

Najlepsze sposoby na alergię, które umożliwią zmniejszenie niepożądanych objawów!

Alergia może być uciążliwa, zwłaszcza gdy przeszkadza w spokojnym śnie. Jednak musisz pamiętać, że nie tylko w łóżku jesteś narażony na kontakt z alergenami. Aby móc faktycznie zmniejszyć niepożądane objawy i cieszyć się lepszym samopoczuciem, warto mieć na uwadze inne kwestie. Przede wszystkim postaraj się regularnie odkurzać i czyścić powierzchnię sypialni – podłogę, dywan, zasłony, komodę, szafę czy ramę łóżka. To właśnie tam lubią gromadzić się pyłki oraz roztocza, które mogą prowokować reakcje alergiczne. Pamiętaj o tym, zwłaszcza gdy wietrzysz swoją sypialnię w okresie największego pylenia. Oprócz tego pamiętaj, aby:

  • używać specjalnych pokrowców na materace oraz poduszki, które są wykonane z materiałów o właściwościach antyalergicznych oraz które można w prosty, a zarazem szybki sposób ściągnąć i wyprać,
  • utrzymywać w sypialni optymalny poziom wilgotności powietrza, gdyż może to może pomóc w zapobieganiu rozwojowi pleśni, która może być kolejnym czynnikiem wywołującym alergie,
  • unikać potencjalnych alergenów takich jak kurz, roztocza czy sierść zwierząt, a w przypadku pyłków – wychodzić w czasie ich najniższego stężenia w powietrzu oraz pamiętać o ściągnięciu odzieży wierzchniej, wypraniu jej i umyciu się w celu usunięcia alergenu.

Materace SleepMed nie tylko zapewniają wyjątkowy komfort i wsparcie dla kręgosłupa, ale także dbają o zdrowie alergików, eliminując ryzyko kontaktu z alergenami w czasie snu. Dzięki innowacyjnym technologiom, takim jak pokrowiec Probiotex stają się bezpieczną przystanią dla tych, którzy borykają się z alergiami. Można śmiało powiedzieć, że dzięki nim sen może stać się wyjątkową chwilą odprężenia!

wyrob

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.