Wybór odpowiedniego materaca to kluczowy element dbania o zdrowy sen i ogólne samopoczucie. Materace SleepMed oferują szeroki wybór modeli, dopasowanych do różnych preferencji oraz potrzeb użytkowników. Przed podjęciem decyzji warto jednak rozważyć kilka istotnych kwestii, aby znaleźć idealny model, który zapewni komfortowy sen, a także wsparcie dla kręgosłupa. Zatem, zanim jeszcze wybierzesz idealne podłoże do spania, to zadaj sobie cztery pytania, a następnie odpowiedz na nie!

Jakie są Twoje preferencje dotyczące twardości?Poradnik wyboru idealnego materaca SleepMed – jakie kwestie należy rozważyć przed zakupem idealnego modelu?

Jedną z ważniejszych kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze wysokiej jakości podłoża od spania, jest stopień twardości. Określenie to dotyczy subiektywnego dla każdego z nas odczucia, które określa się na podstawie wagi użytkownika oraz indywidualnych preferencji. Wynika to z faktu, iż na rynku znajdują się modele:

  • miękkie (H1), które są dedykowane użytkownikom ważącym poniżej 60 kg,
  • średnotwarde (H2), które są dedykowane użytkownikom ważącym 60-80 kg,
  • twarde (H3), które są dedykowane użytkownikom ważącym 80-100 kg,
  • bardzo twarde (H4), które są dedykowane użytkownika ważącym powyżej 100 kg.

Na rynku dostępne są unikalne materace SleepMed, które zagwarantują nam komfortowy wypoczynek. Jeśli lubimy bardziej miękkie podłoże, które delikatnie otula Twoje ciało, to wykorzystane w np. materacach SleepMed Premium pianki termoelastycznej zapewnia Ci niezrównany komfort. Natomiast jeśli preferujesz bardziej stabilne podparcie dla kręgosłupa, to modele z pianką VPPHR lub sprężynami typu Multi (jak np. SleepMed Hybrid Premium) będą dla Ciebie odpowiednie. A co, jeśli nie wiesz, jakie są Twoje preferencje lub Twoja waga ciągle się zmienia? SleepMed również rozwiązuje ten problem poprzez 4 lub 6 różnych twardości! Wszystkie modele posiadają ruchomą warstwę pianki termoelastycznej, dzięki której można stworzyć 4 różne trwałości. Natomiast w dwóch kolekcja dodatkowo pojawia się odpinany top, dzięki któremu użytkownik może wybierać spośród aż 6 różnych twardości!

Czy masz problemy związane z kręgosłupem, które należy wziąć pod uwagę?

Obecnie coraz więcej osób – w tym nastolatków, zmaga się ze schorzeniami kręgosłupa lub wadami postawy. Wiąże się to z ciągłym bólem, który nieraz utrudnia zdrowy i spokojny sen. Oczywiście w ciągu dnia jesteś w stanie zadbać o swoje plecy, jednak w nocy nie jest to już takie proste. Z pomocą przychodzi wyjątkowy materac SleepMed, który jako wyrób medyczny, został zaprojektowany tak, aby zapewnić CI optymalne wsparcie dla kręgosłupa, a także dodatkowo zredukować napięcie mięśni podczas snu. To niezwykłe, jak dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii i wysokiej jakości materiałów, produkty te są w stanie zwiększyć komfort wypoczynku. Nic dziwnego – przeszły szereg rygorystycznych testów. Dodatkowo każdy model w ofercie posiada certyfikat jakości AEH, który potwierdza, że materace SleepMed zostały poddane dokładnej analizie przeprowadzonej w słynącym z nowatorskiego podejścia do materacy Laboratorium Sleep-Lab. Badania uwzględniły cztery kluczowe parametry, czyli ergonomię, higienę, klimat i trwałość, a spełnienie wszystkich kryteriów umożliwiło uzyskanie tego wyróżnienia.

Czy masz alergie całoroczne lub sezonowe?

Bezpieczeństwo i higiena snu są niezwykle istotne, zwłaszcza dla osób cierpiących na alergie i problemy z układem oddechowym. Przy wyborze idealnego podłoża od spania musisz wiedzieć, czy cierpisz na alergie całoroczne, np. na kurz, czy na sezonowe, np. na pyłki brzozy. Dlaczego? Otóż znacząco wpływa to na wybór podłoża do spania, gdyż w przypadku alergii sezonowych wystarczy częściej prać pokrowiec, aby na jego powierzchni nie gromadziły się alergeny. Natomiast alergia całoroczna wymaga już materaca z właściwościami antyalergicznymi, gdyż w jego wnętrzu mogą gromadzić się alergeny, które w późniejszym czasie znacząco pogarszają jakość snu. Na szczęście materace SleepMed, jako wyroby medyczne, spełniają najwyższe standardy dotyczące ochrony przed alergenami i zapewnienia czystości snu. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych materiałów, takich jak:

  • pokrowiec Merced – wykonany z wysokiej jakości dzianiny, zapewnia efekt masażu podczas snu oraz gwarantuje lepszy przepływ powietrza z uwagi na elastyczną taśmę 3D,
  • pokrowiec Probiotex – wykorzystując technologię aktywnych probiotyków, pokrowiec ten eliminuje alergeny roztoczy i bakterie, tworząc środowisko snu wolne od alergii,
  • technologia Airforce – poprzez innowacyjny sposób nacinania pianki, powietrze swobodnie krąży wewnątrz materaca, eliminując nadmiar ciepła i wilgoci.

Dzięki nim wszystkie modele są w stanie zapewnić higieniczne warunki do wypoczywania każdemu użytkownikowi. Nie zmienia to jednak faktu, że zaleca się, aby regularnie je wietrzyć, odkurzać oraz czyścić.

Jakiego rodzaju wypełnienie preferujesz?

Nie bez znaczenia jest również rodzaj wypełnienia podłoża, na którym śpisz – w końcu jedni preferują pianki, a inni sprężyny. Każdy rodzaj wypełnienia różni się właściwościami oraz odczuwalnym komfortem. A co powinieneś wiedzieć o wypełnieniu materacy SleepMed? Przede wszystkim:

  • pianki termoelastycznej VitaRest® i Celsius-Waterlily® dostosowują się do kształtu ciała oraz zapewniają punktowe podparcie, a dodatkowo charakteryzuje się wyjątkową trwałością i odpornością na odkształcenia,
  • pianki wysokoelastyczne NATURALIS® i HR BIO oraz pianka termoelastyczna Visco Bio to pianki wykorzystujące naturalne produkty, jak np. olej rycynowy czy olej sojowy, które nadają materacowi innowacyjne właściwości,
  • sprężyny kieszeniowe typu Multi są w stanie pracować w sposób indywidualny, a to wszystko z uwagi na umieszczenie ich w kieszeniach materiałowych, przez co gwarantują redukcję drgań i wysoką elastyczność punktową.

Każdy rodzaj wypełnienia posiada 7 stref twardości dopasowanych do różnych partii ciała. Musisz jednak zwrócić uwagę na to, co wchodzi w skład poszczególnych produktów od SleepMed, gdyż mogą wewnątrz znajdować się różne kombinacje poszczególnych wypełnień, a wszystko w celu zagwarantowania jak najbardziej efektywnego oraz komfortowego wypoczynku.

Wbrew pozorom, wybór odpowiedniego materaca to nie takie proste zadanie. Na szczęście dzięki uwzględnieniu powyższych kwestii oraz skorzystaniu z bogatej oferty materacy SleepMed, możesz być pewien, że znajdziesz model idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

wyrob

Materace SleepMed Premium i SleepMed Hybrid Premium są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.