Wiemy, jak trudno w dzisiejszych czasach znaleźć produkt godny uwagi. Rynek sypialniany staje się przepełniony, dlatego coraz trudniej filtrować informacje i obiektywnie oceniać, którzy producenci są godni uwagi, a którzy nie. Podpowiadamy więc, na co zwrócić uwagę i gdzie szukać odpowiedniego materaca.

Skąd wiedzieć, że czas na wymianę materaca?

Zaskakująco dużo osób każdej nocy śpi na nieodpowiednio dobranym materacu, często nieświadomie. Wynika to z faktu, iż wiele osób nawet nie wie, że przyczyną ich problemów może być taka błahostka. Znamiennym sygnałem jest ból o poranku odczuwalny zaraz po przebudzeniu. Nie sposób nie wspomnieć również o wielogodzinnym przewracaniu się z boku na bok wieczorem w poszukiwaniu odpowiedniej pozycji snu. Taki stan może być bardzo niebezpieczny – długotrwałe korzystanie ze źle dobranego podłoża może znacząco odbić się na Twoim zdrowiu. Niewyspanie bardzo często wywołuje takie objawy, jak:

  • nerwowość,
  • uczucie ciągłego zmęczenia,
  • brak motywacji,
  • pogorszenie nastroju,
  • upośledzenie układu odpornościowego,
  • wahania hormonalne.

Materace piankowe

Poszukujesz odpowiedniego materaca? Dobrze trafiłeś/aś!Na rynku królują obecnie dwa rodzaje podłoży do snu: piankowe i sprężynowe. Pierwsze z nich to niesamowicie uniwersalne podłoża do snu, które można zauważyć w wielu sypialniach. Wszystko to dzięki wykorzystaniu pianek, czyli niezwykle innowacyjnych, bardzo szybko rozwijających się surowców. Są one w stanie dopasowywać się do anatomicznej budowy ciała użytkownika i doskonale podpierać jego kręgosłup. Ponadto, są niesamowicie odporne na odkształcenia – oznacza to, że ich pierwotne właściwości pozostają bez zmian przez wiele lat, nawet w momencie, gdy użytkownik korzysta z podłoża do snu bardzo intensywnie, niemal każdej nocy. To dla wielu może okazać się zaskakujące, ponieważ panuje błędne przekonanie, że jest to komponent łatwo odkształcający się. Opinie klientów są jednak zgoła odmienne – pod warunkiem, że dobierze się odpowiednią twardość, produkt może być użytkowany latami. Wysokiej jakości materace piankowe kupisz na przykład w salonie materace Hilding w Krakowie.

Materace sprężynowe

Materace sprężynowe to zdecydowanie jedne z najbardziej klasycznych rozwiązań. W modelach tego typu podstawą są różnego rodzaju sprężyny, które w nowszych podłożach do snu pracują całkowicie niezależnie od siebie. Wynika to z faktu, iż każdy element ruchomy znajduje się w osobnej, materiałowej kieszonce, dzięki czemu poszczególne sprężyny nie oddziałują na siebie wzajemnie. Za amortyzację działania sprężyn w materacach odpowiadają pianki, czyli surowce najszybciej rozwijające się. Bardzo często wykorzystuje się w tym celu pianki termoelastyczne, wysokoelastyczne lub lateksowe. Dobrze skomponowane warstwy wypełnienia to gwarancja niesamowitego komfortu użytkowania i wielu lat bez jakichkolwiek odkształceń. Produkty tego typu z pewnością kupisz w sklepie stacjonarnym materace Hilding w Rzeszowie lub online.

Zależy Ci na przespanej nocy i przyjemnym poranku? Jeśli tak, czym prędzej dowiedz się, jakie modele są aktualnie dostępne i sprawdź, który sprawdzi się u Ciebie najlepiej.