Jedynie odpowiednio dobrany materac pozwala na prawdziwie komfortowy sen. Rynek oferuje modele o różnych wypełnieniach, a wśród ich ilości często łatwo jest się zgubić. Materac należy dopasować przede wszystkim do swoich potrzeb, które mogą zmieniać się wraz z czasem, czy stanem zdrowia. Dziś powiemy więcej o materacach piankowych. 

Czym jest materac piankowy?

Modele piankowe, jak sama nazwa wskazuje wypełnione są pianką. Rynek oferuje różne rodzaje pianek, które mają określone właściwości. Modele te często wykonuje się z dwóch rodzajów wypełnień. Standardowo używa się jednej pianki, jednak znaleziono też modele wykonane z dwóch rodzajów pianek. Materace Ozorków oferują modele o różnych wielkościach i wypełnieniach. Wiele materacy piankowych posiada pokrowce, które bardzo łatwo zdjąć. Dzięki temu możesz zadbać o wysoką higienę snu i utrzymać łóżko w czystości. Materace piankowe mają właściwości antyalergiczne i bardzo dobrze cyrkulują powietrze wewnątrz wkładu. Są więc idealną opcją dla alergików, którzy potrzebują niemalże sterylnych warunków snu. Są lekkie i łatwe w transporcie.

Rodzaje materaców piankowych

 Materac piankowy - czym się wyróżnia i gdzie go kupić?Materace piankowe produkuje się zarówno z materiałów naturalnych, jak i syntetycznych – wszystkie z nich są jednak w zupełności bezpieczne dla zdrowia. Modele wypełnione pianką wysokoelastyczną posiadają bardzo dobrą elastyczność punktową i zapewniają kompleksowe wsparcie dla całego ciała i kręgosłupa. Materace wykonane z tego materiału są bardzo trwałe i odporne na odkształcenia. Wiele modeli wypełnionych pianką termoelastyczną posiada także strefy twardości, które znacznie wpływają na komfort snu. Rynek oferuje także modele wykonane z pianki termoelastycznej. Materace te dopasowują się idealnie do krzywizn ciała użytkownika pod wpływem jego ciepła i nacisku. To bardzo komfortowe rozwiązanie, które pozwala na jakościowy wypoczynek. Modele termoelastyczne świetnie sprawdzą się osobom z problemami z kręgosłupem, czy cierpiącym z powodu bólu mięśni. Materace są zazwyczaj miękkie, dlatego też polecane są wszystkim tym, którzy lubią spać na elastycznych podłożach. Z łatwością kupisz też materace lateksowe, które idealnie dopasowują się do ciała, a dodatkowo mają właściwości antyalergiczne. Zapewniają bardzo dobrą cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu i wręcz blokują rozwój bakterii i mikroorganizmów. Wszystkie wspomniane modele znajdziesz w materacach Sulejówek.

Kto powinien zakupić materac piankowy?

O materacu wykonanym z pianki powinni pomyśleć alergicy. Są to modele bardzo przewiewne, które łatwo utrzymać w czystości, dzięki czemu nie będziesz musiał martwić się o podrażnienie dróg oddechowych, czy skóry. Oczywiście to także opcja idealna dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wysoką higienę snu i czystą sypialnię. Materace piankowe to także bardzo dobra opcja dla par. Są bardzo wygodne i wyróżniają się elastycznością punktową, dzięki czemu nie przenoszą drgań. Twój partner nie poczuje więc, że podczas snu zmieniłeś pozycję. Wśród modeli piankowych znajdziesz także materace nawierzchniowe, które przydadzą się wszystkim osobom śpiącym na niewygodnych podłożach.

Nie zastanawiaj się długo i już dziś zdecyduj się na zakup materaca piankowego!