Na rynku można znaleźć wiele materacy, które oferują niewiarygodny komfort oraz efektywny sen. Przy wyborze materaca pod uwagę należy wziąć preferowaną twardość, wagę oraz stan zdrowia, w tym wszelkiego rodzaju alergie. Materacem, który łączy w sobie wyjątkowo wysoki komfort użytkowania oraz posiada wiele niezwykle uniwersalnych cech może być materac lateksowy. Czym on jest oraz jakie właściwości posiadają modele z oferty Hilding?

Materace lateksowy – cechy

przede wszystkim wykorzystują właściwości kauczuku, dzięki czemu zapewniają zdrowy i komfortowy sen. W ich strukturze znaleźć można wiele sprawdzonych komponentów, w tym antyalergiczny lateks czy mieszankę naturalnego mleczka kokosowego. Sama struktura pianki lateksowej jest porowata, dzięki czemu umożliwia o wiele lepszą cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu. Ponadto nowoczesne materace lateksowe znacznie obniżają ryzyko rozwoju szkodliwych dla zdrowia roztoczy bakterii czy grzybów, a wszystko to przez zbitą, a tym samym i antyalergiczną strukturę. Jednak to nie wszystkie cechy materacy lateksowych, ponieważ wyróżniają się one również:

  • Materace lateksowe - wyjątkowy komfort snu niesamowitą sprężystością,
  • trwałością,
  • antyalergiczność,
  • odpornością na odkształcenia,
  • elastycznością,
  • idealnym podparciem dla kręgosłupa,
  • uniwersalnością – odpowiednie dla nastolatków, osób dorosłych oraz seniorów.

Materace do spania stanowią w dużej mierze indywidualny wybór, jednak renomowany producent, jakim jest Hilding Anders postarał się, aby w ofercie każdy mógł znaleźć coś dla siebie – w tym materac z wkładem lateksowym.

Materace lateksowe z oferty Hilding Anders

Materace lateksowe mogą, ale nie muszą być w całości wykonane z pianki lateksowej. W ofercie Hilding Anders znajduje się materac Hilding Melody, który w całości składa się z wyjątkowej pianki lateksowej. Jednak posiada znacznie więcej cech, niż tylko te wynikające z jej właściwości, ponieważ obie jego strony zostały przeznaczone do użytkowania, a sam materac idealnie sprawdza się również na stelażach regulowanych. Z uwagi na swój wkład polecany jest szerokiemu gronu odbiorców, w tym osobom starszym, cierpiącym na bóle kręgosłupa czy parom. Jednak to nie wszystko, ponieważ pianka lateksowa może zostać również użyta jako swego rodzaju dodatek we wkładzie. Tak też zrobiono w materacy Hilding Flamenco, który oprócz pianki lateksowej posiada również sprężyny kieszeniowe typu Multipocket oraz piankę wysokoelastyczną HR. Hilding Flamenco posiada również dwie twardości, które umożliwiają idealne dopasowanie preferowanej twardości do użytkownika, ponieważ obie strony materaca zostały przeznaczone do użytkowania. Jak wszystkie materace Hilding posiadają również siedem stref twardości, dzięki którym wkład materaca jest w stanie w jeszcze lepszy sposób dopasować się do użytkownika oraz powstały z antyalergicznych materiałów. Nic zatem dziwnego, że materace to są idealnym rozwiązaniem dla alergików.

Materace lateksowe kryją w sobie wiele korzystnych dla wygody oraz efektywnego snu użytkownika właściwości. Nic zatem dziwnego, że idealnie sprawdzą się w sypialni każdego niezależnie od wieku oraz stanu zdrowia. Warto zatem rozważyć materace od renomowanego producenta, które zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów w celu zapewnienia jak najlepszego snu.