Człowiek średnio przesypia aż ⅓ swojego życia. Czas ten warto spędzić na odpowiednio dopasowanym do potrzeb użytkownika podłożu. Mogą one być różnego rodzaju, jednak bardzo często polecana się materace kieszeniowe. Należą one do materacy sprężynowych, jednak posiadają nowoczesną budowę. Dowiedz się, czym charakteryzują się materace kieszeniowe oraz dlaczego warto w nie zainwestować! 

Materace kieszeniowe – cechy

Materace kieszeniowe zaliczają się do materacy sprężynowych, jednak wyróżniają się swoja unikalną budową. Ich wkład został zbudowany na bazie trwałych i wytrzymałych sprężyn, które zostały umieszczone w osobnych woreczkach materiałowych, czyli kieszonkach – to właśnie od nich pochodzi nazwa tej kategorii. Zabieg ten sprawia, że sprężyny pracują w sposób indywidualny, tylko pod wpływem nacisku. Gwarantuje to, że po materacu nie będą rozchodziły się drgania, a także zwiększa elastyczność punktową. Ponadto odznaczają się:

 • odpornością na odkształcenia,
 • idealnym dopasowaniem do ciała użytkownika,
 • prawidłowym podpieraniem kręgosłupa.

Materace kieszeniowe najczęściej są wyposażone w dodatkowe komponenty zwiększające komfort użytkownika. Do nich zaliczają się różnego rodzaju pianki oraz maty. W ofertach lokalnych sklepów znaleźć można liczne materace kieszeniowe, które odznaczają się wyjątkowymi cechami.

Materace kieszeniowe – właściwości

Czym charakteryzują się materace kieszeniowe?Właściwości materacy wynikają najczęściej z zastosowanego rodzaju wypełnienia. Wkład sprężynowy charakteryzuje się przede wszystkim odpowiednią sprężystością, redukcją drgań oraz trwałością. Jednak wybrane modele posiadają również inne cechy, a to wszystko z uwagi na zastosowane dodatkowo pianki lub maty. Wśród nich wyróżnić można:

 • Hilding Fandango – twardy materac. W jego wnętrzu znaleźć można dodatkowo plastyczną piankę FlexiFoam, antyalergiczną matę kokosową oraz warstwę filcu. Model ten cechuje się także właściwościami prozdrowotnymi, które potwierdza status wyrobu medycznego, a także certyfikat jakości AEH,
 • Hilding Lambada – średniej twardości materac. Cechuje się wysokoelastyczną pianką HR, antyalergiczną pianką lateksową oraz matą kokosową. Obie strony tego modelu zostały przystosowane do użytkowania, a ich regularna zmiana gwarantuje odpowiednia wentylacje oraz przedłuża żywotność produktu,
 • Hilding Cha-Cha – twardy materac. W swoim składzie posiada sprężysta i elastyczna pianka Velvet Touch oraz warstwę maty filcowej. Podobnie jak Hilding Lambada charakteryzuje się przystosowaniem obu stron do użytkowania, a ich zmiana gwarantuje odpowiednia wentylacje oraz przedłuża żywotność produktu.

Materace kieszeniowe cechują się również siedmioma strefami twardości, które umożliwia idealne dopasowanie się wkładu do anatomicznej budowy ciała oraz prawidłową cyrkulacja powietrza.

Materace kieszeniowe – dla kogo? 

W ofercie lokalnych sklepów można znaleźć najróżniejsze materace do spania materace do spania. Duży wybór pozwala na odpowiednie dopasowanie modelu do indywidualnych preferencji użytkownika. Z uwagi na to popularne materace kieszeniowe sprawdzają się w przypadku wielu osób, w tym u:

 • alergików,
 • par i singli,
 • osób aktywnych,
 • osób lekkich i ciężkich,
 • osób cierpiących na problemy z kręgosłupem,
 • osób starszych.

Materace kieszeniowe to innowacyjny rodzaj materacy, który idealnie sprawdza się w każdej sypialni. Z uwagi na wyjątkowe cechy wkładu sprężynowego oraz tych, które wywodzą się bezpośrednio z zastosowanych materiałów dodatkowych. Stanowią one świetne rozwiązanie dla osób chcących się komfortowo i efektownie wyspać.