Każdy z nas doskonale wie, że w zależności od indywidualnych wymagań, potrzeb oraz preferencji powinniśmy postawić na odpowiedni materac dla treściwego snu. Jednak czy różnice w dobrze dobrego produktu występują także, jeśli chodzi o płeć użytkownika? Czy materac dla kobiety powinien cechować się innymi właściwościami niż materac dla mężczyzny? Wszystko tak naprawdę może zależeć od przyjętej perspektywy, lecz jedno jest pewne – w ofercie SleepMed doskonałe podłoże do snu znajdą dla siebie zarówno panie, jak i panowie.

Waga użytkownika a dobór materaca SleepMed

Rozpatrując kwestię doboru odpowiedniego materaca SleepMed dla kobiety a dla mężczyzny, przede wszystkim nasuwa się na myśl różnica wagowa. To oczywiste, że kobiety posiadają raczej lżejsze ciało w porównaniu do mężczyzn o silnej i dobrze zbudowanej sylwetce. Nie jest to jednak reguła i powinniśmy pamięć o tym, iż dobrze dobrany materac SleepMed warunkuje uwzględnienie osobistych potrzeb, niezależnie od płci. Trzymając się natomiast powyższego założenia, jak najbardziej można zgodzić się, że podłoże do snu dla kobiety będzie różniło się od tego przeznaczonego dla mężczyzny. Mniejsza masa mięśniowa i szczupła sylwetka nie wymaga bowiem tak solidnego podparcia, a tym samym można zdecydować się na materac o niskim poziomie twardości. Dlatego też dobrym rozwiązaniem będzie tutaj model SleepMed Comfort Plus, w którym dzięki regulowanej twardości można uzyskać przyjemne uczucie otulenia. Co więcej, jego specjalny design pozwala także na doświadczenie delikatnego masażu w trakcie wypoczynku, co z pewnością doceni każda kobieta. Posiada on również szereg innych właściwości, a każda z pań wie, że im więcej korzyści, tym lepiej dla jej zdrowia. Z kolei mężczyźni mogą zdecydować się na model SleepMed Hybrid Premium, który zapewnia większą elastyczność punktową i świetnie sprawdza się w przypadku cięższych sylwetek. Dzięki zastosowaniu wysokoelastycznej pianki FlexiFoam materac pozwala również doskonale odciążyć napięte mięśnie, z czym nierzadko mają właśnie problem panowie. Poza tym produkt ten jest wyposażony w sprężyny typu Multi, które umożliwiają dokładne dopasowanie podłoża do ciała użytkownika, uginając się jedynie w miejscach największego nacisku. Tak też więc z tego punktu widzenia mężczyźni mogą wymagać solidniejszego wsparcia swojego ciała w porównaniu do kobiet, a tym samym materaca o większej twardości. Warto także zwrócić uwagę na cechy materaca, które mogą wspomagać zdrowie kobiece, takie jak odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, szczególnie w okresie ciąży.

Stereotypy a rzeczywiste potrzeby

Podczas wyboru odpowiedniego materaca SleepMed powinniśmy jednak porzucić stereotypy, które mogą sprawić, że finalna decyzja będzie mało adekwatna do rzeczywistych potrzeb. Choć powiela się założenie, iż kobiety preferują bardziej miękkie podłoże, podczas gdy mężczyźni potrzebują czegoś twardszego i bardziej wspierającego, to koniec końców każdy z nas posiada własne oczekiwania odnośnie wygodnego wypoczynku. Nie zakładajmy z góry, że szczupła sylwetka nie wymaga stabilnego wsparcia w czasie snu. Jeśli zmagamy się z różnorodnymi schorzeniami, takimi jak bóle kręgosłupa, materac o dużym stopniu twardości będzie tutaj koniecznością. Na szczęście modele SleepMed to produkty, które posiadają regulowaną twardość, a więc niezależnie od wybranego rodzaju materaca, możemy zapewnić sobie wypoczynek zgodny z naszymi potrzebami. Przykładowo model SleepMed Premium posiada aż 4 stopnie twardości dzięki obecności dodatkowego pokrowca, który w każdym momencie można zdjąć czy możliwości przełożenia materaca na druga stronę. Każda z nich cechuje się innym stopniem twardości, a użytkownik jest w stanie samodzielnie zdecydować, które rozwiązanie najbardziej odpowiada jego wymaganiom.

Materac SleepMed dla kobiety i mężczyzny: czy płeć ma znaczenie?Technologie dopasowujące się do potrzeb każdego użytkownika

Oferta SleepMed proponuje także klientom w swoich materacach różnorodne technologie, które zwiększają jakość wypoczynku niezależnie od płci. Należy więc spojrzeć na osobiste potrzeby i pod ich kątem zdecydować się na odpowiedni model SleepMed. Jedną z kluczowych technologii stosowanych w materacach jest Airforce, która polega na nacinaniu pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Taki zabieg ma na celu zwiększenie przewiewności materaca, a tym samym uniemożliwienie gromadzenia się szkodliwych zanieczyszczeń w jego wnętrzu. To szczególnie istotna właściwość dla tych, którzy wymagają czystego środowiska snu pozbawionego alergenów wywołujących niepożądane reakcje alergiczne utrudniające zasypianie. Oprócz tego materace SleepMed są także wyposażone w pianki termoelastyczne VitaRest oraz Celsius-Waterlily – odpowiadają one za dostosowanie podłoża do naturalnych krzywizn ciała, zapewniając w ten sposób odpowiednie podparcie sylwetki. Tym samym odciążają wszystkie kończyny oraz pozwalają na pełną regenerację napiętych mięśni. Ponadto są to materiały, które cechują się dużą trwałością i nie ulegają zużyciu nawet na przestrzeni wielu lat. Nie podlegają też odkształceniom oraz deformacjom. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni być również zadowoleni z dodatkowej technologii, jaką jest pokrowiec Merced z taśmą 3D. Jego zadaniem jest nie tylko zwiększenie twardości materaca, ale także jego higieniczności. Skład pokrowca nie bazuje bowiem na szkodliwych komponentach, co decyduje o lepszej odporności na drobnoustroje i alergeny.

Doskonałe materace SleepMed dla par

Niesłusznie wielu z nas może także uważać, że pary współdzielące jedną przestrzeń sypialnianą, a posiadające inne potrzeby, wymagają dwóch różnych materacy. Nabywając odpowiedni produkt SleepMed, nie ma takiej konieczności. Nasze materace to idealne rozwiązanie nawet dla par o dużej różnicy wagowej. Dzięki wysokoelastycznym piankom czy sprężynom kieszeniowym są w stanie dostosowywać się do ciężaru oraz krzywizn ciała, nie zważając na osobę śpiącą obok. Co więcej, ruch jednego partnera nie zakłóca wypoczynku drugiego użytkownika, gdyż materace SleepMed doskonale tłumią drgania. Są także dostępne w wielu rozmiarach, nawet 180×200 czy 200×200, co czyni je idealnym wyborem dla par, które cenią dużą przestrzeń wypoczynku.

Płeć w wyborze materaca nie ma zatem większego znaczenia – stawiając na modele SleepMed, wystarczy uwzględnić osobiste potrzeby, aby cieszyć się regenerującym wypoczynkiem. Dobre podłoże to takie, które zapewnia odpowiednie wsparcie dla ciała, a w szczególności dla kręgosłupa, niezależnie od płci. Waga użytkownika też jest oczywiście istotnym determinantem, ale warto zauważyć, że niekoniecznie idzie ona w parze z płcią. Jedno jest natomiast pewne – w ofercie SleepMed znajdą dla siebie idealne produkty zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

wyrob
Materace SleepMed Comfort Plus, Hybrid Premium są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.