W dzisiejszych czasach każdy produkt możemy dostać za niższą lub wyższą cenę. Czy jednak te produkty czymś się różnią? Oczywiście, że tak. Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż często cena idzie w parze z jakością, a tym samym droższe artykuły mogą zapewniać lepszą trwałość oraz skuteczność w swoim przeznaczeniu i działaniu. Nie inaczej jest w przypadku materacy SleepMed. Ich cena jest uzasadniona wysoką jakością materiałów oraz stanowi odzwierciedlenie skuteczności materaca w zapewnieniu zdrowego wypoczynku. Za jaką kwotę dostaniemy więc dobry materac SleepMed?

SleepMed, czyli dobra jakość w zasięgu ręki

Przede wszystkim warto zauważyć, że cena nie powinna być głównym czynnikiem warunkującym wybór dobrego materaca SleepMed. Choć oczywiście jest ona związana z wysoką jakością produktu, to jednak należy pamiętać, że dobre podłoże do snu to te, które uwzględnia osobiste potrzeby i stawia na trwałe materiały. Sięgając po materace SleepMed, zawsze możemy być pewni ich wysokiej jakości. Wszystkie stawiają na wykorzystanie sprawdzonych materiałów, takich jak pianka wysokoelastyczna VPPHR, termoelastyczna VitaRest czy sprężyny kieszeniowe typu Multi. Cena tak przygotowanego produktu odzwierciedla zatem jego jakość, wskazując nie tylko na wygodę snu, ale także inne istotne właściwości, takie jak dobre wsparcie kręgosłupa czy zapewnienie higienicznego środowiska snu – zastosowane komponenty cechują się również bowiem dużą przepuszczalnością powietrza. Wysoką jakość materacy SleepMed można jednak także definiować jako zdolność do spełnienia oczekiwań konsumenta. Warto więc wiedzieć, że oferta uwzględnia różnorodne potrzeby użytkowników, proponując zarówno modele piankowe, jak i hybrydowe czy nawet ekologiczne. Każdy z nich z kolei charakteryzuje się nieco innymi właściwościami – niektóre produkty oferują większą elastyczność punktową, dzięki czemu stanowią dobre rozwiązanie dla osób z dolegliwościami bólowymi, zaś inne wyróżniają się odpornością na zanieczyszczenia i wilgoć, co może być istotne dla alergików oraz astmatyków. Wniosek jest więc jeden – inwestycja w produkty SleepMed jest jak najbardziej opłacalna i świadczy o dużym zadowoleniu konsumenta oraz trwałości materaca, z którego można korzystać przez długie lata.

Materace SleepMed budget-friendly

Wśród dostępnych modeli materacy SleepMed możemy jednak znaleźć oczywiście nieco tańsze, jak i droższe rozwiązania. Produkty budget-friendly wynoszą wtenczas nawet nieco ponad 1000 zł. W dużej mierze są to materace piankowe, które wyróżniają się wysokim poziomem elastyczności, a dzięki zastosowanym piankom wysoko i termoelastycznym są w stanie idealnie dopasowywać się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Dobrą propozycją jest tutaj model SleepMed Supreme, który dzięki wykorzystaniu najgrubszych warstw pianki VitaRest oraz VPPHR Soft gwarantuje nie tylko doskonałe dopasowanie do sylwetki, ale także amortyzuje wszelkie ruchy ciała w trakcie wypoczynku. Oznacza to, że zmiana pozycji w czasie snu nie jest tak problematyczna, a sam materac ugina się jedynie w miejscach największego nacisku, wymagających jednocześnie największego wsparcia. Co więcej, materac ten wyróżnia się także aż 7 strefami komfortu, a każda z nich stanowi inny stopień twardości odpowiadający za podparcie poszczególnych partii ciała. Dla przykładu materiały zastosowane w strefie biodrowej gwarantują większą stabilność, zaś te w strefie ramieniowej są miększe. Niższa cena tego produktu w porównaniu do innych modeli nie świadczy więc o niższej jakości. Dla wielu poszukiwaczy zdrowego snu model Supreme będzie stanowił idealne rozwiązanie na długie lata.

Cena a jakość: za jaką kwotę dostaniemy odpowiedni materac SleepMed?Modele materacy piankowych wykorzystujące więcej warstw pianki będą jednak oczywiście wiązały się z wyższymi kosztami. Należy natomiast pamiętać, że większy nakład wysokiej jakości materiałów, to także gwarancja większego komfortu i pewność skuteczności działania produktu. W tym kontekście warto zwrócić uwagę m.in. na model SleepMed Comfort Plus, który cechuje się aż 25-centymetrową wysokością, a w jego wkład wchodzą 2 warstwy pianki wysokoelastycznej oraz odpinany top oparty na profilowanej piance termoelastycznej. Tak złożona struktura materaca zapewnia najlepsze dopasowanie do anatomicznej budowy człowieka, a nawet również właściwości rehabilitacyjne, które mogą być istotne dla osób z różnymi problemami zdrowotnymi.

Materace SleepMed premium dla najbardziej wymagających użytkowników

Często natomiast mówi się, że cena nie gra roli, jeśli chodzi o wybór materaca w przypadku sporych wymagań odnośnie zdrowego snu. Wtenczas warto zastanowić się nad materacami SleepMed premium, których cena może wynosić ponad 2000 zł, jednak jest ona związana z wysoką jakością oraz gwarancją wielu pożytecznych właściwości. Najbardziej wymagający użytkownicy powinni postawić przykładowo na model SleepMed Hybrid Premium Plus. Jest to materac, który przede wszystkim wyróżnia się zastosowaniem w swoim wkładzie sprężyn typu Multi. Są one zaprojektowane w taki sposób, aby zapewniały wysoką elastyczność punktową istotną dla równomiernego rozłożenia nacisku na ciało. Dzięki temu osiągamy optymalne podparcie dla różnych jego części, a w szczególności dla kręgosłupa, którego ból może nam dokuczać po wypoczynku na nieodpowiednim podłożu. Nie sposób nie zwrócić tutaj także uwagi na pokrowiec materaca. Jego specjalny design, w którym zastosowano włókna wiskozowe czy technologię aktywnych probiotyków, wskazuje nie tylko na większe odczucie wygody, ale także właściwości antyalergiczne – tych niestety często brakuje w standardowych modelach materacy o najniższej cenie na rynku. Co więcej, boki pokrowca wykonane z dzianiny Tencel charakteryzują się przewiewnością, a tym samym zapobiegają gromadzeniu się zanieczyszczeń oraz wilgoci wewnątrz materaca. Co więcej, w celu zwiększenia czystości swojego środowiska snu, pokrowiec można zdjąć w dowolnym momencie oraz wyprać w pralce w temperaturze do 60 stopni Celsjusza.

Materace hybrydowe SleepMed zasługują też na swoją uwagę ze względu na możliwość regulacji twardości. To kolejny czynnik, który warunkuje dobrą cenę tych produktów, a może być istotny dla wielu wymagających użytkowników. Regulacja twardości to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie są pewni swoich potrzeb w tej kwestii. Zaopatrując się więc w materac SleepMed, mogą przetestować kilka wariantów i samodzielnie zdecydować, który poziom twardości najbardziej odpowiada im potrzebom dotyczącym wygody i wsparcia sylwetki.

Trudno zatem zaprzeczyć, że cena materaców SleepMed doskonale odzwierciedla ich wysoką jakość oraz wskazuje na skuteczne działanie w zakresie zdrowego snu. Zakup dobrego materaca jest więc nawet inwestycją długoterminową, która może “zwrócić” się w lepszym samopoczuciu fizycznym, jak i psychicznym. Warto się zastanowić, czy produkty o niższej cenie są w stanie spełnić nasze oczekiwania.

wyrobMaterace SleepMed Supreme, Comfort Plus oraz Hybrid Premium Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.