Można powiedzieć, że wypełnienie materaca stanowi jego serce, które odpowiada za wygodę użytkownika oraz liczne korzyści dla jakości naszego wypoczynku. Czym jednak jest natomiast pokrowiec? To ten element materaca SleepMed, któremu niestety przykuwa się mniej uwagi i to całkowicie niesłusznie. Pokrowiec odgrywa bowiem istotną rolę, jeśli chodzi o konkretne przeznaczenie produktu. To nie tylko kawałek materiału, który chroni wypełnienie materaca przed zniszczeniem, ale także warstwa pełniąca inne funkcje. W tym artykule zapoznasz się bliżej z przeznaczeniem pokrowca w materacach SleepMed.

Wygoda przede wszystkim

Obecność pokrowca w materacach SleepMed jest przede wszystkim uwarunkowana potrzebą zwiększenia wygody użytkownika. Pokrowiec Merced stosowany w modelach materacy Standard oraz Hybrid jest zaprojektowany w taki sposób, aby pozwalał czerpać jak najwięcej korzyści z rdzenia materaca. Oznacza to, że pokrowiec stanowiący niejako dodatkową warstwę wcale nie tłumi obecności i wpływu materiałów znajdujących się w głębszych strefach materaca. Wręcz przeciwnie – jego zadaniem jest zwiększenie odczucia wszystkich właściwości, jakie ma nam do zaoferowania produkt SleepMed. W związku z tym w pierwszej kolejności pokrowiec odpowiada za lepsze poczucie komfortu, a jednocześnie większą stabilność sylwetki w czasie snu. Co więcej, pokrowiec Merced jest wykonany z dużej ilości elastycznych włókien, które sprawiają, że materac lepiej dopasowuje się do anatomicznych kształtów ciała, zapewniają poczucie przyjemnego otulenia. Z kolei pokrowiec Probiotex stosowany w materacach Plus i Hybrid Plus bazuje na pikowanej, puszystej i miękkiej dzianinie Probiotex, która gwarantuje optymalny komfort, niezależnie od indywidualnych potrzeb użytkownika. Doskonałym przykładem jest tutaj model SleepMed Comfort Plus – obecność dodatkowej warstwy, jakim jest pokrowiec, pozwala cieszyć się jak najlepszą wygodą podczas wypoczynku.

Możliwość regulacji twardości za pomocą pokrowca SleepMed

Warto także wiedzieć, że dzięki pokrowcom SleepMed możliwa jest regulacja twardości materaca. Choć sam pokrowiec oczywiście nie jest w stanie zapewnić większej różnicy w odczuwanej twardości, to jednak pozwala on na dotarcie do głębszych warstw wypełnienia, a w szczególności do odpinanego topu. Jest to dodatkowa warstwa materaca wykonana z pianki termoelastycznej, którą można przepiąć na drugą stronę materaca, jeśli dany poziom twardości nie odpowiada naszym potrzebom. Nie byłoby to jednak możliwe właśnie bez możliwości odpięcia pokrowca. Jego zadaniem jest również stabilizacja wkładu materaca, zwłaszcza gdy już podejmiemy decyzję o wyjęciu lub przełożeniu topu. W ten sposób uzyskujemy, aż 4 różne warianty komfortu. Co więcej, top może być także stosowany jako oddzielny materac nawierzchniowy, który dobrze sprawdzi się na kanapie, wersalce czy jako podłoże do snu dla gości.

Jaką rolę odgrywa pokrowiec w materacu SleepMed?Walory higieniczne pokrowca SleepMed

Najważniejszym przeznaczeniem zarówno pokrowca Merced, jak i Probiotex, jest jednak zwiększenie higieniczności naszego wypoczynku. Przede wszystkim bowiem warto zauważyć, że obecność zdejmowalnego pokrowca pozwala na jego wypranie w pralce, co znacznie decyduje o czystości środowiska snu. Utrzymanie higieny na powierzchni łóżka staje się więc znacznie prostsze, a zamek rozdzielczy obecny w pokrowcu również ułatwia zarówno zdjęcie, jak i założenie pokrowca z powrotem na materac. W ten sposób jesteśmy w stanie pozbyć się ewentualnych plam, zabrudzeń, kurzu czy martwego naskórka znajdujących się na powierzchni materaca.

Pokrowce materaców SleepMed są również wykonane z naturalnych materiałów pozbawionych szkodliwych komponentów, które mogłyby wpływać na poziom czystości snu. Z drugiej strony jednak skład dzianiny pokrowców nie zawiera przędzy naturalnej, która mogłaby decydować o możliwości gromadzenia większej ilości zanieczyszczeń, bakterii i roztoczy. Powłoka pokrowca nasączona jest natomiast specjalną apreturą wykorzystującą technologię aktywnych probiotyków dodatkowo decydujących o higieniczności materaców SleepMed. Zmniejszają one bowiem ilość zanieczyszczeń magazynujących się na powierzchni materaca, a wręcz uniemożliwiając ich osiadanie. W pokrowcach Merced stosowana jest również apretura hydrophilic softener, która decyduje nie tylko o zwiększeniu miękkości materaca, ale także o doskonałej zdolności do odprowadzania wilgoci. W efekcie, decydując się na materace SleepMed, nie musimy martwić się o ewentualny rozwój drobnoustrojów czy nawet pleśni wewnątrz wypełnienia.

Na koniec w kwestii właściwości higienicznych pokrowców SleepMed nie sposób nie wspomnieć także o świetnej przewiewności zastosowanych materiałów. To kolejny czynnik, który zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń oraz wilgoci wewnątrz materaca. Co więcej, pozwala on na regulowanie temperatury, osiągając optymalną jej wartość dla zdrowego snu. Nad nabyciem materacy SleepMed wypsoażonych w pokrowce Merced oraz Probiotex w pierwszej kolejności powinny więc zastanowić się osoby zmagające się z alergiami czy astmą.

Bezpieczeństwo użytkowania, czyli certyfikat Oeko Tex

Pokrowce zastosowane w produktach SleepMed stanowią także gwarancję bezpieczeństwa użytkowania ze względu na posiadanie certyfikatu Oeko Tex. To jedno z najbardziej cenionych oznaczeń, które wskazuje na tekstylność oraz bezpieczeństwo dla zdrowia ludzkiego wykorzystanych komponentów. Certyfikat daje pewność, że materiały w pokrowcu są pozbawione szkodliwych substancji, takich jak pestycydy czy metale ciężkie. Poza tym uwzględnia on również aspekty ekologiczne, co może być istotne dla ludzi dbających na co dzień o środowisko naturalne.

Pokrowce w materacach SleepMed odgrywają więc istotną rolę, która przede wszystkim zwiększa komfort użytkowników, ale także zapewnia o bezpieczeństwie i higieniczności użytkowania. Ponadto obecność pokrowca pozwala również na regulację twardości całego materaca, dostosowując go do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Warto więc rozważyć nabycie materaca SleepMed, którego pokrowiec znacznie zwiększa jakość snu w porównaniu do standardowych modeli materacy.

wyrobMaterace SleepMed Comfort Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.