Problemy z kręgosłupem mogą znacząco utrudniać codzienne funkcjonowanie, a także negatywnie wpłynąć na jakość życia. Niestety, wielu z nas doświadcza bólu pleców, sztywności lub dyskomfortu, szczególnie po przebudzeniu się rano – a to nie wszystkie problemy, z jakimi zmagają się osoby młodsze i starsze! Na szczęście, nowoczesne technologie w produkcji materacy oferują innowacyjne rozwiązania, które mogą przynieść ulgę osobom z problemami kręgosłupa. Wśród nich wyróżniają się materace SleepMed, które zostały specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić optymalne wsparcie pleców. A co warto o nich wiedzieć i jak jeszcze można dbać o kręgosłup w ciągu dnia i w nocy?

Schorzenia kręgosłupa i wady postawy, z którymi może zmagać się człowiekInnowacyjne rozwiązania dla osób cierpiących na problemy z kręgosłupem – oto materace SleepMed!

Jednym z najczęstszych problemów związanych z kręgosłupem jest ból. Może on mieć różnorodne przyczyny, takie jak urazy, przeciążenia, złe nawyki związane z postawą czy zmiany zwyrodnieniowe. Jednak oprócz tego stosunkowo często człowiek zmaga się z dyskopatią. Jest to schorzenie, które dotyka krążków międzykręgowych, prowadząc do zmniejszenia ich elastyczności, a nawet do przemieszczenia się ich wnętrza na zewnątrz. Objawy dyskopatii mogą obejmować ból pleców, drętwienie lub osłabienie kończyn, a nawet zaburzenia czynności narządów wewnętrznych. Oprócz tego u coraz młodszych osób pojawiają się różnego rodzaju zmiany zwyrodnieniowe, które powodują stopniowe pogorszenie stanu kręgosłupa, prowadząc do bólu, sztywności oraz ograniczenia ruchomości. Jednak nie tylko schorzenia są tutaj istotne, gdyż wiele osób boryka się z wadami postawy. Obejmują one nieprawidłowe ustawienie ciała, które może prowadzić do napięcia mięśniowego, bólów pleców oraz innych dolegliwości. Uwzględnia się tutaj:

 • skoliozę, czyli boczne skrzywienie kręgosłupa, które może prowadzić do asymetrii ciała,
 • kifozę, czyli wygięcie kręgosłupa ku tyłowi, które najczęściej dotyczy odcinka piersiowego,
 • lordozę, czyli przeciwna do kifozy wypukłość kręgosłupa, która najczęściej dotyczy odcinka lędźwiowego.

Jak zadbać o kręgosłup w ciągu dnia?

Istnieje wiele różnych sposobów, które umożliwiają dbanie o kręgosłup w ciągu dnia – w końcu kwestia ta jest kluczowa, aby zapobiec rozwijaniu się lub kształtowaniu nowych schorzeń związanych z kręgosłupem. Z uwagi na to warto pamiętać o:

 • prawidłowej postawie ciała – świadomość swojej postawy i staranne utrzymywanie jej w czasie wykonywania codziennych czynności może pomóc w zapobieganiu bólom pleców, a więc postaraj się trzymać proste plecy, unikaj zgarbienia się i dbaj o równomierne rozłożenie ciężaru ciała,
 • regularnych przerwach i rozciąganiu się – jeśli większość dnia spędzasz w pozycji siedzącej, to ważne jest, aby regularnie wstawać, robić krótkie przerwy i wykonywać łagodne ćwiczenia rozciągające, gdyż w ten sposób możesz zmniejszyć napięcie mięśniowe,
 • ergonomicznym stanowisku do pracy – jeśli pracujesz przy biurku przez większość dnia, to zadbanie o ergonomiczne ustawienie stanowiska pracy może być kluczowe dla zdrowia kręgosłupa,
 • aktywność fizyczna – regularna aktywność fizyczna, taka jak spacery, joga czy pływanie, może wzmacniać mięśnie pleców i stabilizować kręgosłup, jednak najważniejszą kwestią jest tutaj czerpanie radości z ruchu, a nie przymuszanie się do niego.

Jak zadbać o kręgosłup w nocy?

Szacuje się, że człowiek średnio ⅓ swojego życia spędza w łóżku. Czas ten przeznaczany jest na zdrowy wypoczynek, jednak można tutaj również jednocześnie zadbać o dobrostan swojego kręgosłupa! W jaki sposób? Wyróżnia się trzy kwestie, a pierwsza z nich obejmuje ergonomiczną poduszkę. Dla osób ze skoliozą lub innymi problemami kręgosłupa ważne jest, aby poduszka zapewniała odpowiednie podparcie dla szyi i głowy, utrzymując kręgosłup w naturalnej pozycji. Oprócz tego, niezależnie od tego, czy śpisz na plecach, boku czy brzuchu, ważne jest, aby utrzymać kręgosłup w jak najbardziej naturalnej pozycji. Unikaj nadmiernego wyginania lub skręcania kręgosłupa, co może prowadzić do napięć mięśniowych i bólu pleców. Warto także pamiętać, że osoby z problemami z kręgosłupem powinny unikać spania na brzuchu, gdyż może to do jego nadmiernego wyginania się. Ostatnią, ale zdecydowanie najważniejszą kwestią jest dobre podłoże do spania. Jak się okazuje materac SleepMed odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowego kręgosłupa podczas snu. Pamiętaj jednak, aby był jak najlepiej dopasowany do osobistych potrzeb oraz preferencji. A dlaczego to właśnie on powinien znaleźć się w Twojej sypialni?

Dlaczego warto zainwestować w materace SleepMed?

Bez dwóch zdań materac SleepMed powinien pojawić się w sypialni każdego człowieka zmagającego się z problemami z kręgosłupem. Wynika to z faktu, iż jest on w stanie zagwarantować najlepsze wsparcie dla całej sylwetki. A co go wyróżnia? Przede wszystkim:

 • w zależności od modelu, jest w stanie zaoferować 4 lub 6 stopni twardości, gdyż posiada ruchomą warstwę pianki termoelastycznej oraz odpinany top,
 • wykorzystuje technologię Airforce, która dodatkowo sprawia, że materac zyskuje właściwości ortopedyczne i antyalergiczne,
 • zawiera innowacyjne pianki termoelastyczne, które są w stanie idealnie dopasować się do ciała, mają pozytywny wpływ na układ nerwowy oraz pomaga utrzymać prawidłową postawę w czasie snu,
 • dwa modele w ofercie posiadają pianki naturalne, które wykorzystują olej rycynowy lub sojowy, przez co gwarantują dodatkowe właściwości m.in. antyalergiczne,
 • posiadają 7 stref twardości, co pozwala jeszcze lepiej dopasować powierzchnię materaca do poszczególnych partii ciała.

Co więcej, materac SleepMed to wyrób medyczny. Oznacza to, że jest polecany w profilaktyce wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego), a wszystko to zostało potwierdzone restrykcyjnymi testami i badaniami medycznymi. Dodatkowo posiada certyfikat jakości AEH.

Materace SleepMed to nie tylko produkty wysokiej jakości, ale także innowacyjne rozwiązania dla osób z problemami kręgosłupa. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii i starannie dobranych materiałów, gwarantują optymalne wsparcie dla kręgosłupa, redukują napięcia mięśniowe oraz zapewniają zdrowy sen.

wyrob

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.