Większość z nas może mieć wątpliwości co do wyboru odpowiedniego materaca, gdyż nie do końca jesteśmy świadomi tego, jakie certyfikaty powinien on posiadać. Powinniśmy zatem wiedzieć, że certyfikaty stanowią kluczowe kryterium doboru produktów do snu, które świadczy o wysokiej jakości danego materaca. Ich obecność to zresztą także gwarancja komfortu, bezpieczeństwa oraz wysokiego poziomu higieny, a wszystkie te aspekty składają się na regenerujący wypoczynek. Jednak jakie konkretnie certyfikaty powinien posiadać dobry materac?

Certyfikat jakości AEH w produktach SleepMed

Dobre materace SleepMed przede wszystkim wyróżniają się posiadaniem certyfikatu jakości AEH. Mówiąc najprościej, jest to certyfikat, który gwarantuje, że dany produkt został wykonany z bezpiecznych dla zdrowia materiałów, przyjaznych także dla alergików i osób z dużą wrażliwością skóry. Uwagę należy zwrócić również na wkład materaców z certyfikatem AEH – zapewia on prozdrowotne podparcie całego ciała i bazuje wyłącznie na wysokiej jakości materiałach o dużej wytrzymałości. Produkty badane pod kątem tego certyfikatu, podlegają także obserwacji w 4 dziedzinach: ergonomii, higieny, klimatu oraz trwałości. Decydując się więc na materace SleepMed, możemy być pewni, że spełniają one wymogi wszystkich parametrów.

Ergonomia w kontekście certyfikatu AEH wskazuje przede wszystkim na stopień dopasowania materaca do ciała użytkownika. Produkt powinien umożliwiać maksymalne dostosowanie do naturalnych krzywizn ciała, jednocześnie zapewniając im stabilne wsparcie oraz redukując punkty nacisku. W efekcie nasze mięśnie oraz stawy są odprężone, zrelaksowane, co przekłada się na ogólną dobrą regenerację organizmu. Doskonałym przykładem jest tutaj materac SleepMed Comfort Plus, którego termoelastyczna pianka świetnie reaguje na temperaturę oraz ciężar ciała, dostosowując się do jego potrzeb.

Parametr higieny certyfikatu AEH odnosi się z kolei do zdolności materaca do zapewnienia czystego środowiska snu. W głównej mierze wiąże się to z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów pozbawionych szkodliwych substancji, które mogłyby wywoływać problemy zdrowotne. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj również możliwość swobodnego przepływu powietrza przez wnętrze materaca. Zastosowanie takiej technologii zapobiega magazynowaniu się zanieczyszczeń i alergenów mających zły wpływ na jakość wypoczynku oraz powstawaniu nieprzyjemnego zapachu wynikającego z wilgoci i rozwoju pleśni.

Podobną rolę w tym zagadnieniu odgrywa klimat. Za jego pomocą certyfikat AEH wskazuje na prawidłową regulację poziomu wilgotności i temperatury ciała, która jest możliwa właśnie dzięki wysokiemu poziomowi przewiewności. To czynniki decydujące o gwarancji odpowiedniego i czystego środowiska snu, a tym samym komfortowym i zdrowym wypoczynku.

Jakie certyfikaty powinny posiadać wysokiej jakości materace?Ostatnim parametrem certyfikatu AEH jest trwałość. Oznacza on odporność na nacisk, który objawia się brakiem możliwości powstawania odkształceń i deformacji nie tylko pod wpływem użytkownika, ale także innych czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy temperatura. Trwałość produktów SleepMed wskazuje zatem na ich długą żywotność i niezawodność na przestrzeni wielu lat. Nie ulegają one zużyciu nawet przy codziennym użytkowaniu, a zapewniają wysokiej jakości wypoczynek niezależnie od warunków środowiskowych oraz uwzględniają nasze indywidualne potrzeby.

Certyfikat Oeko-Tex

Poszukując odpowiedniego materaca do snu, często także możemy natknąć się na certyfikat Oeko-Tex. Czy warto nim jednak uwarunkowywać swój wybór? Jak najbardziej! To certyfikat, który producenci materacy muszą aktualizować raz do roku, aby udowodnić, że ich produkty są wciąż tak samo jakościowe, bezpieczne oraz odpowiednie w codziennym użyciu. Oznacza on, że zastosowane w materacach materiały są wolne od szkodliwych substancji dla zdrowia, takich jak pestycydy czy wybielacze, a nawet metale ciężkie. Dlatego też na tego typu produkty w szczególności powinny zwracać osoby zmagające się z alergiami, których objawy są naprawdę dokuczliwe, a źródłem problemu może być właśnie źle dobrany i niskiej jakości materac.

Atest PZH

Jednym z najbardziej elementarnych certyfikatów jest natomiast atest PZH. W tym kontekście nie obowiązuje żaden wyjątek, tak też więc posiadają go wszystkie materace i inne produkty sypialniane SleepMed. To zresztą certyfikat, bez którego nie jest możliwa żadna sprzedaż. Atest PZH daje nam gwarancję, że dany produkt nie jest szkodliwy dla naszego zdrowia i nie uwzględnia toksycznych substancji i materiałów. Wskazuje on także na zgodność składu chemicznego materiałów użytych do produkcji z deklaracją producenta na metce, opakowaniu czy stronie internetowej. Zakupując więc produkty SleepMed posiadające atest PZH, możemy być pewni wysokiej jakości ich wykonania oraz zastosowania komponentów, które nie są szkodliwe dla naszego organizmu.

Pozytywna Opinia Instytutu Matki i Dziecka

Jeśli z kolei poszukujemy materaca SleepMed dla swojej pociechy, warto zwrócić uwagę, czy posiada on certyfikat Pozytywnej Opinii Instytutu Matki i Dziecka. To prestiżowe zaświadczenie, które daje gwarancję spełnienia najsurowszych norm bezpieczeństwa. Tak też więc materace posiadające ten certyfikat są w pełni odpowiednie dla dzieci, dzięki czemu nie musimy martwić się słabej jakości snem maluszka, która jest spowodowana zastosowaniem szkodliwych materiałów.

Wybór materaca SleepMed z odpowiednimi certyfikatami to z pewnością gwarancja bezpiecznego wypoczynku oraz zdrowia naszego organizmu. Warto zatem zwrócić uwagę na powyżej wymienione certyfikaty, a w szczególności na certyfikat AEH, który zapewnia klientów SleepMed o wysokiej jakości swoich produktów. Stanowią one również gwarancję trwałości, higieny oraz ergonomii, a wszystkie te elementy składają się na prawdziwie regenerujący wypoczynek.

wyrobMaterace SleepMed Comfort Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.