Wybór odpowiedniego rodzaju i modelu materaca jest trudnym i wymagającym dłuższej analizy zadaniem. Szeroka oferta producentów i sprzedawców z jednej strony jest ogromną zaletą, ponieważ każdy może znaleźć produkt odpowiedni dla siebie, z drugiej jednak osoba, która nie ma doświadczenia w wyborze materaców, może poczuć się w tym świecie nieco zagubiona. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji, a także wyjaśnimy największe korzyści, jakie daje nam przede wszystkim materac piankowy.

Na rynku znajdziemy obecnie tysiące modeli różnego rodzaju materaców. Każdy z nich posiada mocne oraz słabe strony, ale co ważne jest adresowany do osób o ściśle określonych potrzebach. Materac powinien być bowiem dopasowywany indywidualnie do osoby, która będzie z niego korzystać. W pierwszej kolejności warto więc zastanowić się, na czym nam konkretnie zależy, a następnie porównywać poszczególne produkty, aż znajdziemy ten, który najbardziej nam odpowiada.

Materac na dobry sen

Wygodny i bezpieczny dla naszego zdrowia materac to podstawowy element wyposażenia, od którego w dużej mierze zależy to, czy będziemy w stanie odpocząć po ciężkim dniu. W dzisiejszych czasach niewielu z nas myśli niestety o tym, jak ważny dla naszego funkcjonowania jest sen. Potrafimy bowiem stale pracować, ale zapomnieliśmy o tak ważnym aspekcie naszego życia jak wypoczynek. Jak się okazuje, o wiele większe znaczenie od ilości snu ma jego jakość. Jednym ze sposobów na to, aby ją podwyższyć jest spanie w odpowiednich warunkach i na dostosowanym do nas materacu.

Materac piankowy – co to za materac?

Hilding - materace piankoweZanim dokonamy wyboru materaca warto poznać jego budowę i przede wszystkim zainteresować się tym, czym jest wypełniony. Patrząc pod tym kątem można bowiem wyróżnić materace lateksowe, sprężynowe oraz piankowe. Każdy z nich cieszy się sporą popularnością wśród klientów i posiada mnóstwo niewątpliwych zalet. W dzisiejszym tekście skupimy się jednak na tym, czym charakteryzują się materace piankowe i jaki materac piankowy warto wybrać.

Rodzaje materacy piankowych?

Wśród materaców piankowych można rozróżnić kilka podstawowych typów odpowiadających rodzajowi zastosowanej w nich pianki. Poniżej prezentujemy krótką charakterystykę każdego z nich oraz najważniejsze korzyści, jakie przynoszą one użytkownikowi.

a) Materace termoelastyczne

Pianka termoelastyczna jest bardzo plastycznym materiałem. Wpływ na jej kształt ma nie tylko siła nacisku, ale przede wszystkim temperatura. O tego typu materacach wielu specjalistów mówi, że “zapamiętują” one kształt ciała właściciela, dzięki czemu za każdym razem zapewniają wysoką jakość komfortu, a także pozwalają na regenerację całego ciała. Wygoda i solidne punkty podparcia powodują też, że mamy mniejszy problem z zasypianiem, a budzenie się w nocy na przykład z powodu konieczności zmiany pozycji należy do rzadkości. Ten rodzaj materaców polecany jest w szczególności osobom starszym, po urazach, mających problemy ortopedyczne, a także kobietom w ciąży.

b) Materace lateksowe

To rodzaj miękkiego materaca, który cechuje wysoka sprężystość, dzięki której idealnie dopasowuje się do ciała. Materace lateksowe posiadają dużą liczbę punktów podparcia, a co za tym idzie całkowicie odciążają mięśnie oraz kręgosłup. Ma to szczególne znaczenie w przypadku użytkowników, którzy mają kłopoty z układem kostnym, stawami czy też różnego rodzaju kontuzje. Ponadto, materac lateksowy to idealne rozwiązanie dla alergików, ponieważ materiał ten jest w pełni naturalny, a jedną z jego właściwości jest niwelowanie patogenów. Warto dodać, że dużym plusem materaców z lateksu jest także to, że zachowują one dość niską temperaturę, co dodatkowo zwiększa komfort snu.

c) Materace wysokoelastyczne

Tego typu materace także zapewniają dużą wygodę oraz punkty podparcia, szczególnie dla kręgosłupa, który na co dzień narażony jest na spory wysiłek. Poza tym, są one idealnym rozwiązaniem do dużych łóżek, w tym małżeńskiej sypialni, ponieważ świetnie dopasowują się do ciała i nie przenoszą drgań.

d) Materace poliuretanowe

Pianka poliuretanowa sprawdza się idealnie jeśli chodzi o materace dla najmłodszych członków rodziny, ponieważ jest stosunkowo miękka, choć naturalnie można nadać jej twardości przy użyciu odpowiednich komponentów. Zaletą tego typu materaców jest dobra izolacja termiczna oraz cyrkulacja powietrza.

Jak prawidłowo dobrać rozmiar materacy piankowych?

Jaki rozmiar materaca piankowego? Wszystko zależy od naszych potrzeb. Przyjmuje się, że materac powinien być minimum dwadzieścia lub nawet trzydzieści centymetrów dłuższy niż wzrost osoby z niego korzystającej. Jeśli jest taka możliwość warto sprawdzić w sklepie, czy materac jest odpowiedniej długości. W przypadku zamówień składanych w sklepie internetowym musimy nieco zaryzykować, ale zachowując pewien margines nie powinniśmy żałować zakupu. Warto przy tym kierować się opiniami konsumentów oraz renomą danego producenta. Jedną z zaufanych i sprawdzonych marek jest między innymi Hilding, za którą przemawiają świetne jakościowo materace, wieloletnie doświadczenie w branży i ogromne grono zadowolonych klientów. Przed podjęciem ostatecznej decyzji najlepiej porównać jak największą liczbę modeli, a w razie pytań zwrócić się do pracowników działu obsługi klienta, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości.

Dla kogo materace piankowe będą najlepszym wyborem?

Kto powinien wybrać materac z pianki do spania w Warszawie? Materace piankowe ze względu na swoją plastyczność zaleca się w szczególności osobom, które mają problemy zdrowotne. Pianka na materac sprawdza się bowiem między innymi w przypadku materaców przeciwodleżynowych czy ortopedycznych, co nie zmienia oczywiście faktu, że jest to rozwiązanie komfortowe dla wszystkich.

Nic więc dziwnego w tym, że materace piankowe z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wszystko dzięki temu, że producenci wzbogacają je o nowe udogodnienia, a pianka do materaca jest bardzo elastycznym i zapewniającym ogromną wygodę materiałem. Z całą pewnością warto sięgnąć po to rozwiązanie.