Będąc pracownikiem biurowym lub często spędzając czas przed komputerem, niejednokrotnie zmagamy się z napięciem i bólami w ramionach, barkach czy karku. Odpowiednio dobrany fotel to bardzo ważna kwestia, ale w łagodzeniu tego typu dolegliwości może pomóc również dobrze dobrany materac. Najlepiej taki, którego wypełnienie będzie dawało ukojenie i usuwało napięcie z naszych mięśni. Producent Hilding przygotował coś specjalnie dla osób z tego typu problemami.

Hilding Conga, to materac piankowy. Jest wysokoelastycznym materacem, którego można używać na różnego typu stelażach, nawet tych z regulowanym podgłówkiem i podnóżkiem. Materac nie odkształca się, a jednak bardzo dobrze dopasowuje do łóżka, na którym go umieścimy. Conga jest modelem odwracalnym, obie jego strony przeznaczone są do użytkowania i dają inne wrażenie podczas snu. Poza tym regularne obracanie materaca gwarantuje dobrą wentylację, co wpływa znacząco na trwałość wypełnienia i pokrowca. Ponadto wkład materaca ma odpowiednie profilowanie i nacięcia, które dodatkowo wentylują wnętrze, co zapobiega powstawaniu i rozwijaniu się wilgoci i bakterii. Wszystko to w efekcie gwarantuje nam dużą higienę snu i wygodne spanie.

Dwie strony twardości i cztery rodzaje pianek dla niezdecydowanych i wymagających.

Hilding Conga - sprężysty i wytrzymały Hilding Conga jest materacem złożonym z czterech różnych pianek. Z jednej strony materaca znajduje się wysokoelastyczna pianka HR o wysokości 11 cm z dodatkiem pianki FloFom na poziomie ramion i barków. Pianka HR jest bardzo elastyczna i wytrzymała, co pozwala stabilnie utrzymywać osoby nawet do 130 kg. Wypełnienie to daje ciału odpowiednie wsparcie i pomaga uporać się z bólami mięśni w okolicy karku. Ciało może na nim swobodnie leżeć i nie czuje żadnych dolegliwości ze strony mięśni czy układu kostnego. Druga strona materaca, to pianka Velvet Touch o tej samej wysokości, wzbogacona o warstwę pianki Visco w strefie barków i ramion. Wkładki na poziomie karku reagują na temperaturę użytkownika, co wpływa znacząco na niwelowanie bólu w tej strefie. Zależnie od preferencji możemy zdecydować się jednego dnia na rozgrzewającą piankę Visco, a innego na chłodzącą piankę FloFom. Jest to również świetna opcja na różne pory roku, kiedy czasami bardziej potrzebujemy chłodzenia, a czasem bardziej jednak ogrzania. Hilding Conga został stworzony z 7 stref twardości, dzięki czemu ciężar ciała jest równomiernie rozłożony na całym materacu. Możliwość zmiany strony materaca daje nam również dwie różne twardości – średnią i wyższą, co pozwala na wybór adekwatny do aktualnych preferencji. Kręgosłup czasem potrzebuje twardszego, a czasem bardziej miękkiego wsparcia, a nie ma tutaj konieczności wymiany podłoża, wystarczy obrócić materac na drugą stronę.

Hilding Conga w połączeniu z pokrowcem Cashmere.

Decydując się na zakup modelu Conga, w zestawie dostajemy pokrowiec Cashmere. Jest to niezwykle przyjemny w dotyku, jedwabisty pokrowiec stworzony z kaszmiru i bardzo wysokiej jakości wiskozy. Ma on właściwości antyalergiczne, dzięki czemu po obudzeniu się nie będziemy mieli problemu z objawami uczulenia, koniec ze spuchniętymi oczami i porannym katarem. Cashmere świetnie izoluje przed zimnem, co poprawia komfort snu i daje przyjemne uczucie otulenia. Ponadto pochłania nawet do 40% wilgoci z otoczenia, co pozwala na higieniczny i zdrowy sen. Uchwyty wszyte w pokrowiec pozwalają swobodnie obracać materac na drugą stronę, a jak już wiemy, ten konkretny model materaca jest dwustronny, więc bez problemu można nim manewrować. Pokrowiec jest zdejmowalny i pralny w temperaturze do 40°C. W duecie z Hilding Conga ma 25 cm wysokości. Gustowny pokrowiec dla wysokoelastycznego materaca!