Mówi się, że kuchnia to serce domu, w którym cała rodzina może spotkać się i skonsumować wspólnie posiłek. Dla wielu z nas stanowi także miejsce realizacji swoich zainteresowań, a przede wszystkim gotowania. Dlatego też kuchnia powinna być urządzona w odpowiedni sposób i nie powinno w niej zabraknąć wielu istotnych gadżetów i akcesoriów kuchennych. W tym artykule nie skupimy się jednak na garnkach, patelniach czy nożach, ale na takich rozwiązaniach, które znacznie ułatwiają przygotowywanie posiłku i po prostu warto je posiadać w swojej kuchni.

Szatkownica

Krojenie warzyw czy innych produktów nierzadko jest żmudne i czasochłonne, zwłaszcza gdy przygotowujemy sałatkę, do której potrzebujemy dużej ilości warzyw. Szczególnie kłopotliwe jest także krojenie cebuli – najwyższa pora, aby wynaleziono sprzęt, który zapobiegnie wylewu łez. Mamy jednak na szczęście pewną alternatywę. Jest to szatkownica do krojenia warzyw, która pozwala w mgnieniu oka pokroić na drobną kostkę wszystkie warzywa. Dlatego też może mieć szczególnie praktyczne zastosowanie w przypadku cebuli. Jest to przede wszystkim szybkie i proste rozwiązanie, a także bardzo precyzyjne, dzięki czemu skraca czas przygotowania posiłków. Szatkownica to jest więc gadżetem, który zdecydowanie warto posiadać w kuchni.

Thermomix

Gadżety do kuchni, które warto posiadaćThermomix to urządzenie, które niewątpliwie zyskało dużą popularność w ostatnim czasie. Warto się jednak zastanowić, za sprawą czego tak wiele osób zaczęło się nim interesować. Thermomix to nic innego jak robot kuchenny, który potrafi nie tylko mieszać, ale także kroić, blendować, gotować, a nawet ważyć składniki. Jest to multifunkcyjne urządzenie zdolne do samodzielnego przygotowania niemal w całości różnych potraw. Dzięki temu zastępuje wiele innych gadżetów kuchennych, a tym samym stanowi oszczędność miejsca w kuchni. Thermomixem w głównej mierze zainteresowały się jednak osoby, które nie radzą sobie z gotowaniem. Jest on bowiem łatwy w obsłudze, a ponadto zaprogramowany w wiele pysznych przepisów, przy których nie trzeba nawet brudzić sobie rąk. Dotykowy panel sterowania i intuicyjne menu sprawiają, że każdy może korzystać z tego urządzenia bez większych trudności.

Robot planetarny

Nieco gorszym od thermomixa, ale nadal wartym posiadania urządzeniem kuchennym, jest robot planetarny. To także wielofunkcyjny gadżet, który w szczególności sprawdza się przy wyrabianiu ciasta. Jest on wyposażony w różne końcówki i akcesoria, takie jak haki do ciasta, mieszadła, trzepaczki czy hak do wyrabiania ciasta drożdżowego. Dzięki temu możemy łatwo dostosować urządzenie do różnych zadań kuchennych. Ponadto dzięki ruchowi planetarnemu mieszadła obiegają misę nie tylko wokół własnej osi, ale także wokół osi misy. To pozwala na równomierne wymieszanie składników, co jest szczególnie ważne przy wyrabianiu ciasta, ubijaniu białek czy mieszaniu ciast. W dużym skrócie robot planetarny stanowi zaoszczędzenie czasu i naszych sił, a w trakcie jego pracy możemy zająć się innymi czynnościami w kuchni.

Pakowarka

Kolejnym interesującym gadżetem kuchennym może być pakowarka. Ale co to właściwie jest? Pakowarka to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które jest przeznaczone do próżniowego pakowania żywności. Umożliwia ono usuwanie powietrza z opakowań, co skutecznie opóźnia proces utleniania i sprawia, że żywność utrzymuje świeżość na dłużej. To szczególnie ważne w przypadku przechowywania produktów spożywczych, takich jak mięso, owoce czy warzywa. Dzięki pakowarce unikamy zatem marnotrawstwa żywności, ale również zaoszczędzamy pieniądze na rutynowych zakupach – dłuższa trwałość jedzenia decyduje bowiem o tym, że rzadziej wybieramy się do sklepu. Pakowarka jest też rozwiązaniem, za pomocą którego możemy przygotować żywność na zapas bez obawy, że za kilka dni straci swoją ważność. Taki gadżet jest więc idealną opcją dla osób, które mają problem z marnotrawstwem żywności, ale także dla tych, co nie mają czasu na codzienne zakupy.

Składana deska do krojenia

W swojej kuchni z pewnością nie posiadasz również takiego gadżetu jak składana deska do krojenia. Warto jednak zastanowić się nad jej zakupem, gdyż jest ona niezwykle praktyczna, a przede wszystkim z łatwością pozwala na przełożenie pokrojonych składników do innego naczynia. Cechuje się bowiem możliwością składania, dzięki czemu produkty nie rozsypują się po blacie, gdy chcemy wrzucić je do miski czy garnka. Składana deska to także znaczna oszczędność przestrzeni. Jest ona kompaktowa i z łatwością można schować ją w szufladzie. Dzięki temu sprawdza się również w czasie podróży, na piknikach czy kempingach. Jest to więc idealny dodatek także do kuchni mobilnej.

Frytkownica

Jeżeli nadal nie posiadasz frytkownicy w swojej kuchni, zdecydowanie musisz to nadrobić! Dlaczego? Bynajmniej dlatego, że frytkownica to możliwość szybkiego przygotowywania potraw, a w szczególności pysznych i chrupiących frytek. Jednak oprócz nich w tym urządzeniu możemy także przyrządzić krewetki, rybę, kurczaka, a nawet warzywa w panierce. Frytkownica jest bowiem niejaką alternatywą dla tradycyjnego smażenia czy pieczenia. Warto jednak zwrócić uwagę na to, iż wiele nowoczesnych frytkownic zostało zaprojektowanych tak, aby minimalizować zużycie oleju. Dzięki temu nasze posiłki są o wiele zdrowsze niż te przyrządzane na głębokim tłuszczu. Frytkownice umożliwiają również regulację temperatury, co pozwala dostosować urządzenie do rodzaju potrawy, którą przygotowujemy.

Warszawa jest natomiast miejscem, w którym znajdziemy wiele doskonałych modeli materaców. Pamiętajmy bowiem, że za nasze zdrowie w głównej mierze odpowiada wysokiej jakości sen, a taki zapewnimy sobie tylko za pomocą odpowiednich akcesoriów sypialnianych, które znajdują się także pod tym linkiem: abcsnu.pl.

Gadżety kuchenne to rozwiązania, które nie tylko usprawniają przygotowywanie posiłków, ale także sprawiają, że gotowanie jest znacznie przyjemniejsze, a potrawy lepiej smakują. Dlatego też warto zastanowić się nad zakupem powyższych propozycji. Inwestycja w dobrej jakości sprzęt kuchenny to gwarancja oszczędności czasu oraz dobrego smaku przygotowanych posiłków.

Przeczytaj także: Wezgłowia