Dorastający człowiek potrzebuje efektywnego snu, który pomoże mu w codziennym zdobywaniu wiedzy oraz podłoża oraz w odpowiedni sposób zadba o prawidłowy rozwój kręgosłupa. Wybór najlepiej pasującego materaca leży w rękach rodziców, jednak czy wiadomo, na co zwrócić uwagę wybierając materac dla nastolatka?

Czym kierować się wybierając materac dla nastolatka?

Dzisiejsza młodzież prowadzi głównie siedzący tryb życia spowodowany wielogodzinną nauką oraz częstym spędzaniem prawie całego dnia przed komputerem. Wraz z biegiem czasu znacząco odbija się to nie tylko na kręgosłupie dziecka, ale także i samopoczuciu. Zauważalne jest obniżenie koncentracji oraz zmniejszenie efektywności przyswajania wiedzy. Ważne zatem jest, aby w ciągu tych 6-8 godzin, jakie dziecko spędza w łóżku w prawidłowy sposób zadbać o jego plecy. Zainwestowanie w materac, który zapewni prawidłową regenerację całego ciała oraz umożliwi właściwe podparcie kręgosłupa może uchronić dziecko przed pogłębieniem się wad postawy lub nawet ich wytworzeniem. Aby wybrać najlepszy i najbardziej odpowiadający potrzebom nastolatka materac, należy zwrócić uwagę na:

  • Jaki materac wybrać dla nastolatka?twardość materaca – dopasowuje się ją na podstawie wagi (im większa waga, tym twardszy materac) oraz indywidualnych preferencji,
  • długość – materac powinien być o 10 cm dłuższy od wzrostu dziecka, dlatego najlepiej nabyć materac 200 cm,
  • wytrzymałość – dziecko rośnie, przez co zmienia się jego waga, a więc warto kupić materac, którego nie trzeba będzie wymieniać kilka miesięcy po zakupie,
  • antyalergiczność – warto zadbać, aby materac wyposażony być w blat lateksu lub pokrowiec o właściwościach antyalergicznych, dzięki czemu dziecko spokojnie prześpi całą noc.

Materac do spania dla nastolatka powinien być zatem dopasowany do indywidualnych preferencji dziecka, a także być wytrzymały i posiadać zdrowe mikroklimat. Jednak jaki materac wybrać?

 

Jaki materac będzie najlepszy?

Najlepszym materacem dla nastolatka będzie materac piankowy, np Hilding Breakdance lub Hilding Funky. Składa się on z pianki wysokoelastycznej oraz często lateksowej lub termoelastycznej, które mają dodatkowy, pozytywny wpływ na zdrowie dziecka. Ten rodzaj materaca idealnie dopasowuje się do ciała użytkownika niezależnie od pozycji. Materace piankowe umożliwiają także komfort niezależnie od wagi śpiącego na nim nastolatka, ponieważ mogą być dwustronne – oznacza to, że po jednej stronie materac jest bardziej miękki, a po drugiej bardziej twardy. Umożliwia to użytkowanie przez długi czas. Dają one nastolatkowi niebywały komfort snu i pozwalają zregenerować ciało i umysł po całym dniu. Często także tego rodzaju materace posiadają 7 zróżnicowanych stref twardości, które dopasowują się do danej partii cała, podpierając ją w prawidłowy sposób.

Wybór materaca dla nastolatka to wyzwanie z uwagi na fakt, że jest to okres dojrzewania i często ciało dziecka bardzo szybko się zmienia. Najlepszym wyborem będzie znalezienie materaca, który będzie prawidłowo dbać o kręgosłup dziecka w czasie jego rozwoju. Jeśli więc szukasz idealnego materaca dla nastolatka w Warszawie, koniecznie sprawdź listę sklepów, w których dostępne są najróżniejsze młodzieżowe modele!