Od czasu do czasu nasze ciało i włosy potrzebują czegoś więcej, niż podstawowej pielęgnacji, jaką są umycie żelem i szamponem. Warto czasem urozmaicić te procesy o dodatkowe etapy i kosmetyki. Twój organizm na pewno będzie z tego zadowolony! Jak może wyglądać pielęgnacja ciała i włosów, kiedy masz więcej czasu? Jakich kosmetyków użyć? Podpowiadamy! 

Zadbaj o swoje ciało! 

Obecnie w sklepach dostępnych jest wiele różnych kosmetyków do mycia ciała. Możesz kupić klasyczny żel albo urozmaicić swoją kąpiel o piankę lub olejek do mycia. Te dwa kosmetyki będą znacznie łagodniejsze dla Twojej skóry. Co oprócz mycia powinieneś robić?

  • Pielęgnacja ciała i włosów, kiedy masz więcej czasupeeling ciała – raz na tydzień lub dwa warto wykonać peeling całego ciała. Możesz zrobić taki kosmetyk w domu, np. z fusów od kawy mielonej, oliwy i cynamonu. Wystarczy połączyć te składniki w odpowiedniej ilości i peeling gotowy! Jeśli jednak wolisz kupić ten kosmetyk, to w drogeriach jest ich naprawdę duży wybór, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie!
  • nawilżenie – koniecznie pamiętaj o codziennym nawilżaniu skóry, aby mieć pewność, że jest ona miękka i przyjemna w dotyku. Możesz kupić ten kosmetyk o naprawdę każdym zapachu, od mlecznych, po owocowe i ziołowe. Pamiętaj, że w nawilżaniu skóry, najważniejsza jest systematyczność!
  • szczotkowanie ciała – dość nowym elementem pielęgnacji skóry ciała, jest jego szczotkowanie. Specjalny przyrząd do wykonywania tej czynności wykonany jest z miękkiego włosia. Szczotkowanie wykonuje się na sucho, kierując szczotkę do góry, zaczynając od stóp. Przesuwaj włosiem po ciele posuwistymi ruchami. Poczujesz lekkie mrowienie. Ten proces ma za zadanie sprawić, że Twoja skóra będzie delikatniejsza i przyjemniejsza w dotyku. Dodatkowo polepszy krążenie krwi oraz przy regularnym stosowaniu, może zmniejszyć cellulit. Jeszcze jednym plusem szczotkowania ciała jest to, że możemy dzięki temu uniknąć wrastających włosków na nogach.

Pamiętaj, żeby zachować odpowiednią higienę, musisz koniecznie ograniczyć wycieranie całego ciała i włosów jednym ręcznikiem. Małe ręczniki świetnie nadadzą się do osuszania twarzy, a większe do ciała.

Pielęgnacja włosów

Włosy bardzo często stają się wizytówką człowieka. Kiedy są ładne i zadbane, to od razu ich posiadacz jest pewniejszy siebie i odważniejszy. Jak powinna wyglądać dodatkowa pielęgnacja włosów? Jakie kosmetyki do włosów są warte uwagi?

  • szampon – jest to podstawowy kosmetyk do mycia włosów. Możemy go podzielić ze względu na moc: szampony słabe, średnie oraz te o dużej mocy, czyli rypacze. Każdego z nich powinieneś używać według swoich potrzeb. Do codziennego mycia używaj szamponu o lekkiej mocy, a raz na tydzień lub dwa użyj mocniejszego szamponu, który dokładnie oczyści skórę Twojej głowy. Kolejnym podział może sugerować zastosowanie, np. szampon przeciwłupieżowy, który ułatwi nam pozbycie się niechcianego naskórka czy szampon nawilżający, który dodatkowo nawilży skórę głowy.
  • odżywka – powinna być stosowana po każdym myciu włosów. Można wyróżnić odżywki proteinowe, humektantowe i emolientowe. Każda z nich będzie działać na włosy inaczej i musisz samodzielnie dobrać odpowiednią do obecnej kondycji swoich włosów.
  • maska – maski do włosów to źródło wielu minerałów i składników odżywczych, które sprawią, że Twoje włosy będą ładniejsze i zdrowsze. Maskę nakładaj na włosy raz w tygodniu, ponieważ stosowana częściej może przetłuszczać Twoją skórę głowy.
  • olejek – olejki do włosów mają za zadanie chronić je przed bodźcami zewnętrznymi, np. tarciem o poduszkę. Jest ich wiele i każdy powinien znaleźć coś dla siebie! My polecamy te naturalne, np. olejek z różnych orzechów.
  • przybory do włosów – oprócz świetnie dobranych kosmetyków, warto również zakupić dobrej jakości przedmioty, które będą wspomagać naszą pielęgnację włosów. Pamiętaj, żeby poszewka na poduszkę była wykonana z miękkiego materiału, najlepiej z satyny. Koniecznie związuj na włosy na noc w warkocz lub wysoki kok. To powinno zniwelować łamliwość włosów. Koniecznie zaopatrz się również w gumki, które będą oplecione miękkim materiałem, np. satyną!

Pielęgnacja ciała i włosów wcale nie musi być nudna i cały czas taka sama. Od czasu do czasu warto urozmaicić sobie te procesy, ponieważ pomagają one naszemu organizmowi, ale również wspomagają zdrowie psychiczne. Dzięki takim pielęgnacyjnym rytuałom człowiek może choć przez chwilę przestać myśleć o codziennych problemach i skupić się na sobie!