W dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet rezygnuje z zabiegów w salonie kosmetycznym na rzecz spa w domu. Sprawdza się tutaj specjalnie zaprojektowane zestawy lub rzeczy, które sami możemy znaleźć w swoim domu. Co więcej, domowe spa to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z partnerem, dziećmi lub samemu. A na czym dokładnie polega i o czym warto pamiętać, przystępując do niego?

Czym jest domowe spa? 

Chyba każdy z nas wie, że spa jest synonimem relaksu, odprężenia i pielęgnacji. Pochodzi ono już z czasów starożytnych, gdyż właśnie tak nazywa się niewielka miejscowość położona w Belgii, która zasłynęła z usług pielęgnacyjnych. Za innych prekursorów spa uznaje się Rzymian – w końcu to właśnie u nich narodziły się termy i kultura polegająca na relaksowaniu się w saunie. A jak to jest obecnie? Otóż spa odnosi się do wszelkiego rodzaju zabiegów obejmujących twarz, włosy i ogólnie całe ciało. Mają one na celu poprawienie wyglądu, ale także odprężenie nas. Do niedawna najczęściej były wykonywane w salonach kosmetycznych, jednak wraz z upływem czasu coraz więcej osób zaczęło wykonywać je w domu. Tak właśnie narodziło się spa domowe. A co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Jak zrobić spa w domu? Poznaj podstawowe zasady!Jakie zabiegi można przeprowadzić w domowym spa? 

Domowe spa błędnie kojarzy nam się z nieprofesjonalnym wykonaniem zabiegów, które nie zawsze działają. W końcu wykonujemy je sami. A jak się naprawdę? Okazuje się, że domowe spa jest równie skuteczne. Można tutaj wykonywać zabiegi na:

  • twarz,
  • włosy, w tym brodę u mężczyzn,
  • dłonie,
  • stopy,
  • całe ciało.

Najlepsze urządzenia do domowego spa

W salonach kosmetycznych używany jest specjalistyczny sprzęt, który pozwala na wykonanie wielu zabiegów oraz osiągniecie zamierzonych rezultatów. Jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego, że domowe spa również ich wymaga? Oczywiście nie są to żadne szczególne i drogie urządzenia. Zatem, o czym warto pamiętać, aranżując domowe spa? Jak się okazuje, przyda nam się:

  • rękawica peelingująca do ciała,
  • szczotka do masażu ciała na sucho lub mokro,
  • kamień gua sha lub inny masażer do twarzy,
  • wodny masażer do stóp,
  • pumeks do pięt lub tarka do usunięcia zrogowaciałego naskórka.

Jak przygotować się do domowego spa? 

Wszystkie wyżej wymienione informacje są bardzo ważne, jeśli chcemy zorganizować w swojej łazience domowe spa. Jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego, co wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do zabiegów?

Po pierwsze – światło

Niezaprzeczalnie główną rolę w relaksie odgrywa światło. Aby stworzyć przytulną atmosferę w swojej łazience, warto postawić na odpowiednie oświetlenie. Może to nastąpić poprzez wkręcenie innych żarówek lub całkowite gaszenie lamp na rzecz świec.

Po drugie – muzyka

Muzyka relaksacyjna obniża ciśnienie krwi, tętno i poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Stanowi jeden z najlepszych środków, które pozwalają nam wyciszyć się i odprężyć – zarówno w sposób fizyczny, jak i mentalny. Właśnie dlatego warto przed rozpoczęciem zabiegów poszukać odpowiednich utworów i włączyć je w łazience w czasie domowego spa.

Po trzecie – świece zapachowe

Świece to nie tylko kwestia światła, ale i zapachu. Mogą one posiadać różnego rodzaju aromaty, które wyciszają organizm i pozwalają się odprężyć. Można tutaj również postawić na kominki na olejki eteryczne, gdyż dają one zarówno kojące światło, jak i umożliwiają zaaplikowanie naszego ulubionego zapachu.

Po czwarte – ręczniki 

Ręczniki do łazienki mają za zadanie osuszać nasze ciało i włosy. Są dostępne w różnych rozmiarach oraz mogą być wyprodukowane z materiałów takich jak bawełna, frotte czy syntetyczne. W domowym spa sprawdzą się idealnie miękkie, puszyste i przyjemnie otulające ciało produkty.

Po piąte – kosmetyki

Ostatnim, ale można powiedzieć, że najważniejszym aspektem są kosmetyki do ciała. Mogą być one przeznaczone wyłącznie do włosów, brody, twarzy czy dłoni z uwagi na zawarte składniki odżywcze.

Po szóste – materac

Po wykonanych zabiegach i całkowitym odprężeniu si nie ma nic lepszego, niż położenie się na wygodnym materacu. To właśnie on umożliwia zdrowy i spokojny sen, a także idealne dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. W ten sposób rano obudzimy się jeszcze bardziej odprężeni i wypoczęci!

Nasze domowe spa może być równie efektywne, co zabiegi wykonywane w gabinecie kosmetycznym. Wystarczy tylko zadbać o dobrą atmosferę i wysokiej jakości kosmetyki. Nie zapominajmy również o skrupulatnym wykonywaniu każdej czynności!