Posiadanie własnej, swobodnej przestrzeni, w której z łatwością możemy się skupić, bez wątpienia pozytywnie wpłynie na nasze wyniki pracy. Co więcej, jeśli dopilnujemy, aby nasze biuro było dobrze urządzone i pełne nowoczesnych rozwiązań, przebywanie tam będzie sprawiało nam dużą przyjemność. Dowiedz się, jak w nowoczesny sposób urządzić to pomieszczenie! 

Dlaczego warto wydzielić przestrzeń na biuro?

Mogłoby się wydawać, że posiadanie osobnej przestrzeni na biuro wcale nie jest konieczne. W końcu wiele osób robi zadania na kolanie albo pracuje, siedząc w ciepłym i wygodnym łóżku. Tak naprawdę posiadanie biura wiąże się z wieloma korzyściami, takimi jak:

 • większa produktywność,
 • porządek,
 • równowaga między pracą a życiem,
 • większa efektywność,
 • łatwość w skupieniu się,
 • brak przeszkadzających bodźców,
 • poprawa samopoczucia.

Style aranżacyjne do biura

Najlepsze style aranżacyjne, które idealnie sprawdzą się do wystroju biura, to:

 • styl minimalistyczny,
 • styl klasyczny,
 • styl skandynawski,
 • styl vintage,
 • styl loftowy.

Decydując się na konkretny styl aranżacyjny, weźmy pod uwagę to, że biuro powinno być przestrzenią, w której łatwo będzie nam się skupić. Z tego względu najlepiej postawić na stonowane, neutralne kolory i ograniczoną liczbę dodatków. Nie oznacza to, że pomieszczenie ma być nudne – możemy nadać mu duszę poprzez zakup staromodnych mebli bądź wstawienie spersonalizowanych dodatków.

Nowoczesne biuro - jak urządzić?Nowoczesne oświetlenie

Nie można zaprzeczyć, że dobre oświetlenie to podstawa każdego biura. Potrzebujemy światła, aby dokładnie widzieć nasze zadania i narzędzia pracy. Często zdarza się, że pracujemy w nocy, aby więc nie nadwyrężyć naszych oczu, zainwestujmy w odpowiednią ilość światła. Oświetlenie wcale nie musi mieć jedynie funkcji użytkowej. Nierzadko jest cenną ozdobą, która przemienia wnętrze w naprawdę szykowne miejsce. Chcąc zadbać o to, aby w naszym biurze obecny był ciekawy wystrój, postawmy na nowoczesne lampy. Mogą one wyróżniać się nietypowymi kształtami bądź dawać niecodzienne kolory. Coraz częściej spotkamy się też z interaktywnymi źródłami światła, które stanowią niezwykle intrygujący element. Możemy ponadto wykazać się interesującym gustem, stawiając na designerskie lampy, które będą miały jeszcze większą wartość.

Efektywne biurko

Nie ma wątpliwości, że najważniejszym elementem każdego biura jest biurko! To właśnie ono umożliwia nam sprawne wykonywanie naszych działań. Co więcej, zapewnia nam swobodną przestrzeń, w której możemy pracować i trzymać swoje przedmioty. Aranżując nowoczesne pomieszczenie, musimy koniecznie zrezygnować z biurka, które będzie typowe i nudne. Zamiast tego postawmy na bardziej efektowne rozwiązanie, które będzie przykuwać wzrok!

Jeśli wybieramy nowoczesne biuro, możemy spodziewać się ogromu możliwości. Odnajdziemy meble wykonane z drewna, szkła czy innego tworzywa. Równie ciekawe są ich kształty – coraz częściej odchodzi się od standardowego, prostokątnego blatu na rzecz niebanalnych, ergonomicznych kształtów. Pamiętajmy o tym, że możemy podjąć decyzję, bazując na naszym ulubionym stylu aranżacyjnym – z łatwością odnajdziemy zarówno biurka wykonane w minimalistyczny, neutralnym stylu, ale i ciężkie, zdobione meble w stylu vintage, które wyglądają, jakby pochodziły z innej epoki.

Biuro w sypialni

Niestety, nie wszyscy mogą pozwolić sobie na to, aby jedno z domowych pomieszczeń przeznaczyć na biuro. Często się zdarza, że obecne mieszkania mają bardzo ograniczoną przestrzeń, a do tego nie zawsze są funkcjonalne. W takim wypadku większość ludzi decyduje się na to, aby połączyć biuro z sypialnią. Decydując się na tę opcję, należy pamiętać o paru istotnych kwestiach.

Po pierwsze, strefa pracy nie powinna mieszać się ze strefą wypoczynku. Jeśli wstawimy do środka biuro i rząd regałów, to tam trzymajmy rzeczy związane z naszą pracą. Nie przenośmy ich na łóżko. Inaczej możemy stracić zdrową równowagę, przez co nawet we własnej sypialni nie będziemy mogli się zrelaksować, bo nieustannie będziemy myśleli o czekających nas zadaniach.

Co więcej, należy dopilnować, że mimo obecnego w nim biurka, wnętrze jest niezwykle przytulne. Postawmy na nasze ulubione kolory, dodajmy spersonalizowane elementy takie jak zdjęcia czy plakaty, a do tego uwzględnijmy elementy, które zwiększą naszą wygodę, jak na przykład gruby, miękki koc czy poduszka, którą będziemy mogli podeprzeć sobie plecy. Zadbajmy również o to, aby nasze łóżko było przestrzenią, w której z łatwością będziemy mogli się odprężyć. Pomoże w tym ciepła i przyjemna w dotyku kołdra ze sztucznym wypełnieniem, a do tego odpowiedni materac, dzięki któremu będziemy mogli pozbyć się bólu kręgosłupa spowodowanego siedzeniem przy komputerze czy biurku.

Oddzielenie osobnej przestrzeni na pracę przyniesie nam liczne korzyści. Łatwiej będzie nam się skupić, a do tego wszystkie potrzebne elementy będziemy mieć w jednym miejscu, co będzie dużym ułatwieniem. Posiadanie biura może być również okazją do tego, aby zabawić się wystrojem – postawmy na nowoczesne rozwiązania i obserwujmy, jak nasze pomieszczenie staje się niezwykle stylowe!

Warto przeczytać: