Czekając na narodziny dziecka, rodzice przygotowują pokoik pełen ubranek, zabawek i mebli. Nie można zapomnieć także o materacu dla niemowlęcia, który ma znaczący wpływ na jego prawidłowy sen oraz rozwój – w końcu maluszek przesypia niewiarygodnie dużą liczbę godzin. Jednak niewiele osób wie, jaką rolę pełni materac dla niemowlaka oraz dlaczego warto go kupić. Wyjaśnić to można na przykładzie Hilding Dobranocka, czyli idealnego materaca dla dziecka! 

Czym jest materac dla dziecka?

Hilding Dobranocka stanowi idealny przykład materaca dla dziecka. Produkt ten został stworzony specjalnie z myślą o najmłodszych, przez co jest odpowiednio dostosowany do ich potrzeb. Oznacza to, że materac w prawidłowy sposób dba o rozwijający się kręgosłup, który jest niezwykle podatny na powstawanie wad postawy. Co prawda uwidaczniają się one dopiero w późniejszych latach, jednak mogą stanowić nie lada problem. Nic zatem dziwnego, że materac dla dziecka, taki jak Hilding Dobranocka doskonale podpiera młody kręgosłup, poprzez idealne dopasowywanie się do ciała oraz zapewnienie optymalnej twardości. Odgrywa ona dużą rolę z uwagi na fakt, że dziecko po urodzeniu ma niewielką wagę oraz wzrost w porównaniu z osobami dorosłymi. To właśnie dlatego nie powinny one spać na materacu rodziców – są one nie tylko niedopasowane i za twarde, ale także mogą sprzyjać powstawaniu wad postawy. Jakimi jeszcze cechami powinny posiadać materace do spania dla dziecka?

Hilding Dobranocka – właściwości

Hilding Dobranocka - poznaj materac dla niemowlaka!Hilding Dobranocka posiada szereg odpowiednich cech, które sprawiają, że jest ona najlepszym materacem dla dziecka. Przede wszystkim posiada pozytywną opinie Instytutu Matki i Dziecka, która utwierdza rodzica w przekonaniu, że produkt spełnia najbardziej rygorystyczne standardy pod względem higieny i bezpieczeństwa, dzięki czemu gwarantuje zdrowy i efektywny sen. Ponadto jak wszystkie materace Hilding został wykonany z materiałów bezpiecznych dla zdrowia, które nie posiadają żadnych szkodliwych substancji. Hilding Dobranocka cechuje się również antyalergicznością, co jest niezwykle ważne dla rozwijającego się organizmu, który dopiero nabywa odporności na wszelkiego rodzaju alergeny. Materac dla dziecka powinien mieć odpowiednio dobraną twardość – nie być ani za miękki, ani zbyt twardy, dlatego Hilding Dobranocka kwalifikuje się jako produkt o średniej twardości. Dodatkowo materac jest odwracalny, co oznacza, że obydwie strony przeznaczone są do użytkowania. Samo obracanie materaca wpływa w pozytywny sposób na wentylację oraz trwałość materaca. Jako wkład zastosowano piankę FlexiFoam, czyli innowacyjny typ pianki poliuretanowej, która cechuje się wysoką elastycznością oraz plastycznością. Umożliwia ona dostosowanie się wkładu do kształtu ciała maluszka, dzięki czemu zapewnia mu komfortowy oraz zdrowy sen. Idealny materac dla dziecka powinien także posiadać wodoodporny, antyalergiczny oraz w pełni bezpieczny pokrowiec, a Hilding Dobranocka może być ubrana w pokrowiec Lotus. W prosty sposób można go zdjąć i wyprać, dzięki czemu materac bardzo łatwo utrzymać w czystości.

Wybór materaca dla dziecka może być ciężki, jednak z uwagi na jego właściwości powinien znaleźć się w pokoju noworodka. Hilding Dobranocka zapewnia dziecku między innymi bezpieczeństwo oraz komfortowe podłoże nie tylko do snu, ale także zabaw w późniejszym czasie. Stanowi również idealne podparcie dla kręgosłupa, dzięki czemu dziecko może uniknąć rozwinięcia się wad postawy.